Mevlüt Usta'yı kaybettik!

25.06.2019
Mevlüt Usta'yı kaybettik!
İBB Şehir Tiyatroları oyuncusu Mevlüt Demiryay hayatını kaybetti.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Mevlüt Demiryay namıdiğer Mevlüt Usta, 54 yaşında hayatını kaybetti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları'ndan yapılan açıklamada, Şehir Tiyatroları sanatçısı Demiryay'ın yaşamını yitirdiği belirtildi. 

Özellikle komedi dizisi Olacak O Kadar'da canlandırdığı Mevlüt Usta karakteriyle gönüllerde taht kuran Mevlüt Demiryay, Dönersen Islık Çal (1992) , Seni Seviyorum Rosa (1992) Mavi Sürgün (1993) ve Baba (1994) filmleri ve Sinekli Bakkal (2007) dizisinde de rol almıştı. Oyuncu ayrıca İBB Şehir Tiyatroları'nda kadrolu oyuncu olarak 'Kral Ölüşüyor', 'Çengi', '4. Murat', 'Yaz Gecesi Rüyası', 'İlk Göz Ağrısı', 'Ölü Ordunun Generali', 'Kösem Sultan', 'Arka Bahçe' ve 'Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz' oyunlarını sahneledi.

Sanatçının cenazesinin yarın öğle vakti kılınacak namazın ardından, Niğde Ulukışla Mezarlığı'na defnedileceği belirtilen açıklamada, 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, değerli sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Mevlüt Demiryay'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk tiyatrosuna başsağlığı dileriz.' ifadelerine yer verildi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler