Murat Düzgünoğlu yeni filmini tamamladı

20.3.2017
Murat Düzgünoğlu yeni filmini tamamladı
Adana ve çevresinde yapılan çekimler üç hafta sürdü.

Ödüllü yönetmen Murat Düzgünoğlu, yeni filminin çekimlerini tamamladı.

Yönetmen Murat Düzgünoğlu’nun senaryosunu Melik Saraçoğlu ile birlikte yazdığı filmin yapımcılığını Fikirtepe Film üstleniyor.Görüntü Yönetmeni Şafak Ildız, Sanat Yönetmeni ise bol ödüllü bir isim olan Osman Özcan.

Oyuncu kadrosunda Muhammet Uzuner, Baran Şükrü Babacan, Güler Ökten, Muhammet Cangören, Kübra Kip ve Bülent Düzgünoğlu yer alıyor.

Mahir, çocukluğunda yaşadığı ve abisinin ölümüyle sonuçlanan trajik bir olay nedeniyle yıllardır uzak olduğu köyüne babasından kalan portakal tarlasını satmak içingelir. Ancak işler Bağlantıumduğu gibi gitmez… Beynindeki tümörle günden güne ölüme yaklaşan ve ölüm korkusuyla başetmeye çalışan Mahir, ölmüş abisini karşısında bulur! Halef, Mahir'in abisi olduğunu iddia etmektedir…

Murat Düzgünoğlu, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan ve Marmara Üniversitesi’nde sinema eğitimi gördü. Öğrencilik yıllarından beri sinema ve televizyon sektöründe bir çok alanda çalıştı.

2008 yılında çektiği ilk filmi “Hayatın Tuzu” ile Bursa Uluslararası İpek Yolu Film Festivali’nde ‘Jüri Özel Ödülü’ alan Murat Düzgünoğlu,  ikinci filmi “Neden Tarkovski Olamıyorum? ” ile 21. Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Yılmaz Güney Ödülü” ve “Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü” kazanmıştı. Film yurtiçi ve yurtdışında bir çok festivale katıldı.  


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler