Müslüm, ne zaman vizyona girecek?

19.02.2018
Müslüm, ne zaman vizyona girecek?
Müslüm Gürses'in hayatını anlatacak 'Müslüm'ün vizyon tarihi belli oldu.

Müslüm Gürses'in hayatına ışık tutacak Müslüm'ün vizyon tarihi açıklandı. 2013 yılında kaybettiğimiz büyük ses sanatçısı Müslüm Gürses'in yaşam öyküsünü beyazperdeye taşıyacak olan 'Müslüm', sanatçının yükselişine ve keşfedilişine de ışık tutacak.

Yönetmenliğini 'Romantik Komedi' filminden 8 yıl sonra tekrar yönetmen koltuğuna oturan Ketche’nin (Hakan Kırvavaç) üstlendiği filmde, senaryo ise başarılı yazar Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi’nin kaleminden çıkıyor.

Dijital Sanatlar'ın yapımını üstlendiği biyografik dram filmi, Müslüm Gürses hayranlarını olduğu kadar bir dönemin müzik anlayışını şekillendiren ve günümüz yerli müziğinde derin izler bırakan büyük bir sanatçının hayat hikayesini merak eden sinema severleri de bekliyor. Türkiye'nin bu yılki Oscar yarışı için aday adayı olarak gönderdiği Ayla'nın yapımcısı Mustafa Uslu'nun yapımcılığını üstlendiği filmde Müslüm Gürses’in gençliğini Timuçin Esen, eşi Muhterem Nur'u ise Zerrin Tekindor canlandıracak.

Müslüm Akbaş ya da tanıdığımız ismiyle Müslüm Gürses’in çocukluğunu Alper Parlak, gençliğini Şahin Kendirci'nin canlandırdığı filmde bu isimlere Müslüm Gürses’in kardeşi Ahmet rolünde Taner Ölmez, babası Mehmet rolünde Turgut Tunçalp, annesi Emine rolünde Ayça Bingöl, plak şirketi sahibi rolünde Güven Kıraç, pavyon sahibi rolünde Erkan Kolçak Köstendil, Limoncu Ali rolünde ise Erkan Can eşlik ediyor.

Müslüm Baba'nın hayatını beyazperdeye taşıyan biiyografik yapım 'Müslüm', 26 Ekim 2018 tarihinde vizyona girecek.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler