Mutlu Lazzaro'dan yeni fragman!

30.11.2018
Mutlu Lazzaro'dan yeni fragman!
Cannes'dan ödülle dönen Lazzaro Felice'den yeni fragman geldi.

Yaşadığı köyün sınırları içinde ve kalbinde hiçbir kötülük olmayan Lazzaro Felice'nin hikayesini anlatan ve Cannes Film Festivali'nde En İyi Senaryo ödülüne layık görülen Mutlu Lazzaro / Lazzaro Felice'den fragman yayınlandı.

Mutlu Lazzaro, henüz yirmi yaşında bile olmayan, aptalca görünecek kadar iyi olan bir çiftçi ve genç bir adam olan Tancredi’nin gizemli planlar ve yalanların ortasında kurduğu dostluğu konu ediyor. Lazzaro, iyi niyetli ve biraz da saf olan bir gençtir. Onun hayatta en yakın dostu ise biraz şımarık bir genç olan Tancredi’dir. Hayatta en çok değer verdiği arkadaşının her isteğini yerine getirmeye çalışan Lazzaro, Tancredi’nin son isteğini de kabul etmekten kendini alıkoyamaz. Lazzaro, arkadaşının adam kaçırma düşüncesini bir oyun olarak düşünse de Tancredi oldukça ciddidir. İlgi peşinde olan Tancredi, işleri biraz daha büyüterek, Lazzaro’yu ve yaşadıkları garip köyü büyük bir ateşin içine atar. Yaşananlara polis müdahale etmeye başlayınca Lazzaro kaçmak zorunda kalır. En yakın arkadaşı ve boşaltılan köyün sakinleri şehre akın etmeye başlar. Arkadaşı Tacredi’yi bulmamaya karar veren Lazzaro, onun peşinden şehre gitmeye karar verir. Fakat şehre geldiğinde bulunduğu yerinden köyünden oldukça farklı olduğunu görür. Lazzaro, bu kirli şehir içinde çok temiz kalmaktadır.

Corpo Celeste ve The Wonders filmleriyle yakından tanıdığımız Alice Rohrwacher'in yönetmen koltuğunda oturduğu Lazzaro Felice (Mutlu Lazzaro) Cannes Film Festivali'nde En İyi Senaryo ödülüne layık görüldü. Kadrosunda Adriano Tardiolo, Agnese Graziana, Alba Rohrwacher ve Sergi Lopez gibi isimlerin bulunduğu Lazzaro felice, 01 Mart 2019 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler