Nastassja Kınskı: İstanbul'da Kayboldum

26.11.2014
Nastassja Kınskı: İstanbul'da Kayboldum
Nastassja Kinski Malatya'ya onur konuğu olarak geldi.

Bu yıl 5'incisi düzenlenen  Malatya  Uluslararası Film Festivali'nin onur konuğu olarakMalatya'ya gelen ünlü sinema oyuncusu  Nastassja Kinski  basın toplantısı düzenlerken yıllar önce ilk kez gittiği  İstanbul'da kaybolduğunu söyledi.

Malatya  Altın Kayısı Ramada  Plaza Otel'de düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Kinski,konuşması sırasında konsantre olamaması nedeniyle fotoğraf çekilmesini istemezken babası hakkında  soru sorulmamasını istedi. 'Onur konuğu' olarak  Malatya'da bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren ünlü oyuncu Kinski,Türkiye  ile ilgili başından geçen anısını da paylaştı. Kinski, ailesi ile  Türkiye'yeİstanbul'daki  bir film festivali için ailesi ile ilk geldiğinde çocuk olduğunu ve  İstanbul'da kaybolduğunu  söyledi.

Türkiye'yi sevmesinin en büyük nedenlerinden birinin de çocukluk arkadaşlarından birinin bir Türk kız olması olduğunu ifade eden Kinski, en son olarak Türk filmleri arasında 'Kelebeğin Rüyası'nı izlediğini ve bu filmi de çok beğendiğini söyledi. Bu filmi izledikten sonra Türk Sinemas'ının geliştiğini anladığını belirten Kinski, 'Türk Sineması'nda yönetmenler, dünya çapında ödüller alıyorlar. Bütün dünya yavaş yavaşTürkiye'ye toplanacak' dedi.

Hayata asla aynı şartlarla devam edilemeyeceğini dile getiren  Nastassja Kinski, kariyerine 12 yaşında başladığını ve her zaman çalıştığını söyledi. Şu an çok mutlu bir yaşantısının bulunduğunu dile getiren, 'Kötü adam' rollerinin ünlü ismi Klaus Kinski'nin kızı Kinski, şu ana kadar oynadıkları filmleri arasında 'Tess' filmini çok beğendiğini söyledi. 'Tess' filminde çok özel bir anısının bulunduğunu söyleyen Kinski, 'Orada küçük oyuncudan kadın oyuncuya geçiş var' dedi.

'Tess' filminin yönetmeni  Roman Polanski'nin özel bir yönetmen olduğunu ifade eden Alman oyuncu, 'Kendisi tarafından seçilmem de benim için onur vericidir. Onunla çalışırken, en iyisini yapmam gerektiğini bana gösterdi. O zamanlar çok gençtim.Roman Polanski  ile işi ön planda tutma ve ciddi çalışmamız lazımdı' diye konuştu.

Onur Ödülü  alacağı  Malatya'ya gelmeden önce şehri araştırdığını da dile getiren Kinski, şöyle dedi:

'Yaptığım araştırmada kayısı ile tanıştım. Daha sonra  Battalgazi'deki Ulu Camii'ni çok görmek istiyorum. Camilerle ilgili çok güzel bir hatıram var.  Malatya'da kayısı bahçelerini gezmek istiyorum. Dün akşam otelin önünden geçen bir sürü sokak köpeği gördüm. Önümden geçmeleri film gibiydi. Köpeklerden korkmuyorum'

Türkiye  hakkında daha önce fazla bir bilgisinin olmadığını da sözlerine ekleyen Kinski, 'Dünya ile  Türkiye'nin ilişkilerinin iyi olduğunu düşünüyorum' dedi. Kinski, basın toplantısının ardından fotoğraf çektirdi. 
En Son Haberler


>> >> Nastassja Kınskı: İstanbul'da Kayboldum

Haberler


Vizyondaki Filmler