Nejat Usta'nın anısına!

18.11.2017
Nejat Usta'nın anısına!
Nejat Usta'nın fotoğrafları ölüm yıldönümünde gün yüzüne çıktı.

Gülen yüzüyle milyonların gönlünü kazanan Nejat Uygur aramızdan ayrılalı bugün dört yıl oluyor. Oyunları ve filmleriyle komedinin duayenlerinden kabul edilen Uygur'un ölüm yıl dönümünde son röportajı ve ilk defa gün yüzüne çıkan fotoğrafları yayınlandı.

Son söyleşisini Ayhan Hülagü’ye 'Sahnenin İçindekiler’ projesi için veren usta oyuncu, anısına bugün yayınlanan kitapta özel fotoğraflar ve bilinmeyenleriyle dikkat çekiyor. Kendine özgü tarzı ve mizahıyla geniş kitlelerin beğenisini toplayan Nejat Uygur, yayınlanan son söyleşisinde kişisel öyküsünü ve bilinmeyenlerini anlatıyor. Usta komedyen oyunculuk dışında şiir yazıyor, karikatür çiziyor, heykel yapıyormuş.

Ayrıca profesyonel sporcu olduğunu belirtiyor. Spora Sarıyer Halk Evi’nde başlayan oyuncunun ordu boks birinciliği dahi varmış. “Atletizim, boks ve tiyatro çalışmalarını bir arada yürüttüğüm için arkadaşlarım bana ‘komple atlet’ lakabı taktı.' diyor.

Yediden yetmişe tüm toplumun sevgisini kazanan oyuncu, yayınlanan fotoğraflarında Demet Akbağ’dan Müjde Ar’a, Sadri Alışık'tan Hülya Avşar'a Türkiye’nin yıldız oyuncularıyla bir arada görünüyor.

İşte Ayhan Hülagü'nün arşivinden çıkan Nejat Uygur fotoğrafları...


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler