Nuh Tepesi Tribeca'da!

8.03.2019
Nuh Tepesi Tribeca'da!
Nuh Tepesi, dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yapacak.

Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği; Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir’in başrollerini üstlendiği Nuh Tepesi, dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yapacak.

Bu yıl 24 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 2019 Tribeca Film Festivali’nde Uluslararası Yarışma bölümünde yer alacak on filmden biri olan Nuh Tepesi, daha önce Masum dizisinde birlikte çalışan Haluk Bilginer ve Ali Atay‘ı yeniden bir araya getiriyor. Filmin oyuncu kadrosunda Bilginer ve Atay’a Hande Doğandemir, Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu eşlik ediyor.

Pencereler Ardında, Nahoş Bir Mevzu ve Kimse Elimi Tutmasın gibi dünya festivallerinde gösterilen kısa filmleriyle tanınan Cenk Ertürk, ilk uzun metraj filmi için kamera önünde olduğu gibi kamera arkasında da etkileyici bir ekibi bir araya getiriyor. Filmin kurgusunu Kynodontas, The Lobster, The Killing of a Sared Deer gibi filmlerde Yorgos Lanthimos ile çalışan ve yönetmenin son filmi The Favourite’taki başarılı kurgusu ile Oscar adaylığı kazanan Yorgos Mavropsaridis yapıyor. Filmin görüntü yönetmeni koltuğunda ise daha önce Patti Cake$ ve Dead Pigs gibi övgü toplayan bağımsız filmlerin görüntü yönetmenliğini yapan Federico Cesca oturuyor.

Senaryosunu da Ertürk’ün kaleme aldığı film; ölen babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer’in hikâyesini anlatıyor. Yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği “Nuh ağacı”nın altına gömülmek isteyen babasının isteğini yerine getirmek isteyen Ömer’in, ağacın Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inanan köylülerin tepkileriyle başa çıkması gerekiyor. (Kaynak: filmloverss.com)


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler