Ödül avcısı bırakıyor!

5.07.2019
Ödül avcısı bırakıyor!
Efsane yönetmen Quentin Tarantino, setlere veda edeceğini açıkladı.

Kariyerinde Rezervuar Köpekleri, Zincirsiz, Ucuz Roman, The Hateful Eight, From Dusk Till Dawn ve Soysuzlar Çetesi gibi birçok kült filme imza atan ve bu filmlerle ikişer adet Oscar, Golden Globe, BAFTA ve bir de Cannes Altın Palmiye ödülü kazanan usta yönetmen Quentin Tarantino, Bir Zamanlar Hollywood'da ve Star Trek filmlerinin vizyona girmesinin ardından sinemadan ayrılacağını açıkladı.

Sansasyonlara yol açan, hakkında bir sürü iddia ortaya atılan ancak en nihayetinde yalnızca bir şaka olarak değerlendirilip çok da ciddiye alınmayan bu küçük açıklama hakkında ilk kez tam anlamıyla bir açıklama yapan yönetmen, sinema dünyasında şok etkisi yaratacak ve Tarantino filmlerini sabırsızlıkla bekleyen hayranlarını üzüntüye boğacak sözler sarf etti.

'Ölümcül derecede ciddi'

Tarantino son yaptığı açıklamayla önceki sözlerinin şaka ya da blöf olmadığının altını çizerek, “Bence iş teatral filmlere ulaşınca yolun sonuna geldim. Şimdi kendimi kitaplar, tiyatro oyunları yazarken hayal ediyorum. Yani üretken olmaya devam edeceğim. Ama filmlere verebileceğim her şeyi verdim.” ifadelerini kullandı. Aynı röportajda yer alan ve oyunculuğu bırakacağını açıklayan Brad Pitt ise Tarantino'nun kararıyla ilgili “Bence blöf yapmıyor. Ölümcül derecede ciddi.” diye konuştu.

Bilindiği üzere, kadrosunda birçok yıldız ismi barındıran ve dünya prömiyerini gerçekleştirdiği Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren ve yarışma kategorisinde de yer alan Bir Zamanlar Hollywood'da / Once Upon A Time In Hollywood filmi, 23 Ağustos'ta vizyona girecek. 

Bir televizyon oyuncusu olan Rick Dalton ve dublörü Cliff Booth'un sinemaya atılma macerasını konu edinen film, Sharon Tate'in Charles Manson ve tarikatı tarafından katledilme hikayesiyle kendini farklı bir noktaya götürüyor. Oyuncuları arasında ise Timothy Olyphant, Margaret Qualley, Dakota Fanning, Al Pacino, Luke Perry, Damian Lewis, Damon Herriman, Emile Hirsch, Kurt Russell, Bruce Dern gibi isimler yer alıyor.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler