Ödüllü Türk Filmleri Gezici Festival'de

22.11.2014
Ödüllü Türk Filmleri Gezici Festival'de
Festival, sinemaseverleri, Türk sinemasının ödüllü filmleriyle buluşturacak.

Ankara  Sinema Derneğince  Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen  Gezici Festival,  20. yılında sinemaseverleri, Türk sinemasının ödüllü filmleriyle buluşturacak.

Festival koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, film gösterimleri 28 Kasım-4 Aralık'ta  Ankara'da, 3-7 Aralık'ta  Eskişehir'de ve 5-8 Aralık'ta  Sinop'ta gerçekleştirilecek.

Seyirciler  festivalin 'Türkiye  2014'  bölümünde, Türk sinemasının yeni örneklerini izleme fırsatı bulacak. Yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleşecek galalar ve gösterimler,  Ankara  Kızılay  Büyülü Fener Sineması'nda yapılacak. Filmler,  Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Sinema Salonu'nda,  Sinop'ta Halk Eğitim Merkezi'nde  sinemaseverlerle buluşacak. 

Festival kapsamında yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli festivallerde çok sayıda ödül  alan  'Annemin Şarkısı', 'Balık', 'Ben O Değilim', 'Neden Tarkovski Olamıyorum', 'Sivas' ve  'Toz Ruhu' gibi yapımlar gösterilecek.

Ayrıca uzun yıllar Gezici Festival'e yol arkadaşlığı yapan merhum sanatçı  Tuncel Kurtiz'in  yönettiği belgesel 'E5 Ölüm Yolu' da  festivalde yerini alacak.  E5 Ölüm Yolu, 29 Kasım'da Çankaya Belediyesinin katkılarıyla  Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde Ankaralı  sinemaseverlerle buluşacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler