On Chesil Beach’ten fragman geldi

24.2.2018
On Chesil Beach’ten fragman geldi
Saoirse Ronan'ın başrolde olduğu On Chesil Beach’ten fragman yayınlandı.

Prömiyerini geçtiğimiz yıl Toronto Film Festivali’nde yapan Saoirse Ronan’lı On Chesil Beach’ten fragman yayınlandı.

Oscar ve Altın Küre adaylıklarıyla adından çokça söz ettiren Lady Bird’ün yıldız oyuncusu Saoirse Ronan’ın yine başrolde yer aldığı bir başka film olan On Chesil Beach‘ten fragman yayınlandı.

Henüz 14 yaşındayken Atonement ile Oscar adaylığı elde eden genç oyuncu, sonrasında 2015’te Brooklyn‘le Oscar adaylığı elde etmişti. Bu yıl ise Lady Bird‘teki performansıyla adından söz ettiren Ronan, kariyerinde ilk kez ödülün favorilerinden bir tanesi.

Film Ian McEwan’ın romanından uyarlandı

Prömiyerini geçtiğimiz yıl Toronto Film Festivali’nde yapan On Chesil Beach, Atonement’ın da yazarı olan Ian McEwan'ın 2007 yılında yayımlanan aynı adlı romanının beyazperde uyarlaması. 1962 yılının İngiltere’sinde geçen film, cinsel özgürlük ve toplum baskısı arasında sıkışmış genç bir çiftin hikayesi konu ediyor. Senaryosunu tıpkı Atonement’ın beyazperde uyarlamasında olduğu gibi Ian McEwan’ın kendisinin yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Dominic Cooke oturuyor.

Oyuncu kadrosunda Saoirse Ronan’ın yanı sıra Billy Howle, Emily Watson ve  Anne-Marie Duff gibi isimlerin yer aldığı On Chesil Beach, Amerika’da Mayıs, İngiltere’de ise Haziran ayında vizyona girecek. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz netleşmedi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler