Örümcek Adam rekorla geldi!

9.07.2019
Örümcek Adam rekorla geldi!
Örümcek-Adam, açılışını tüm zamanların en iyi Temmuz ayı rakamıyla yaptı.

5-7 Temmuz hafta sonu gişe rakamları belli oldu. Buna göre açılışını bu hafta sonu yapan Örümcek-Adam: Evden Uzakta yaklaşık 250 bin seyirciyi salonlara çekerek hafta sonunun lideri oldu. Bu seyrici sayısı Örümcek Adam'a aynı zamanda tüm zamanların en iyi Temmuz ayı açılış rekorunu da getirdi.

Örümcek-Adam: Evden Uzakta’nın, Marvel Sinematik Evreni’nin, Avengers: Endgame’den sonra vizyona giren ilk film olması kuşkusuz ilgiyi arttıran bir sebep oldu. Bu da hem Örümcek-Adam filmleri içinde hem de Temmuz ayı en iyi açılış rekorunu getiren bir sayıyı da beraberinde getirdi.

İki haftadır listenin ilk sırasında yer alan Pixar’ın Oyuncak Hikayesi 4 filmi bu hafta sonu bir basamak geriledi. 47.394 seyirci sayısıyla ikinci sırada yer alan filmin toplam seyircisi 399.406 oldu. Böylelikle ülkemizde serinin en çok seyircili filmi oldu.

Geçen hafta serinin en iyi açılışını yapan Annabelle 3, bu hafta sonu % 46,4 seyirci kaybı yaşadı ve 34.008 seyirci ile üçüncü sırada yer aldı. Haftalardır ilk beşte kendine yer bulan Aykut Enişte, bu hafta sonu 15.973 seyirci ile listede dördüncü oldu. Haftanın yeni filmlerinden Efsunlu - Kabirden Gelen ise, 13.488 seyirci ile listeye beşinci sıradan giriş yaptı. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler