Oscar'a da Damga Vurdular!

24.2.2015
Oscar'a da Damga Vurdular!
Bing ve Cortana, tahminlerini bir kez daha tutturdu!

Microsoft'un 2013 yılından bu yana geliştirilmesi süren Bing Predicts aracı, çeşitli olayların sonuçlarını tahmin etmekte büyük bir başarıya sahip olduğunu bir kez daha kanıtladı. Daha önce NFL maçları ve Dünya Kupası için de kullanılan bu araç, bu defa geçtiğimiz akşam düzenlenen Oscar ödüllerinde boy gösterdi.

Bing'in bu yeteneğine şimdi bir de Cortana'nın dahil olmasıyla daha ilgi çekici bir hal almaya başladığını söylemek lazım. Oscar ödülleri henüz sahiplerini bulmadan önce Bing Predicts veya Cortana üzerinden adaylar aratıldığında törende alacakları sonuçlara ilişkin bilgileri veren Microsoft, bunda yüzde 85 oranında başarılı oldu. Bing Predicts ve Cortana'nın ödül töreni öncesi bulunduğu tahminlerden bazıları şu şekildeydi:

En İyi Film: Birdman En İyi Yönetmen: Alejandro González Iñárritu (Birdman) En İyi Aktris: Julianne Moore (Still Alice) En İyi Aktör: Eddie Redmayne (The Theory of Everything) En İyi Kadın Yardımcı Oyuncu: Patricia Arquette (Boyhood) En İyi Erkek Yardımcı Oyuncu: J.K. Simmons (Whiplash)


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler