Oscar'da geri sayım başladı

18.1.2018
Oscar'da geri sayım başladı
Akademi Ödülleri ya da bilinen adıyla Oscar'da takvim açıklandı.

'Oscar adayları ne zaman açıklanacak, Oscar Ödülleri töreni ne zaman yapılacak? ' sorularının cevapları belli oldu. 2018 Akademi Ödülleri’nin adayları 23 Ocak’ta canlı yayınla açıklanacak. Oscar Ödülleri ise 4 Mart 2018'de sahiplerini bulacak.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929'da Los Angeles'ta verilmeye başlanan ve bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nin adayları 23 Ocak’ta canlı yayınla açıklanacak.

Farklı Uygulama

2017'de canlı yayın geleneğini bozarak Oscar Ödülleri adaylarını videoyla duyuran Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, bu yıl farklı bir uygulamayı hayata geçirecek. Akademi, 2018 adaylarının bir bölümünü videoyla, bir bölümünü ise canlı yayınla açıklayacak. 

Teknik Dallar Video ile Duyurulacak

2018 Oscar Ödülleri'ne teknik dallarda aday olanlar, 23 Ocak 2018'de Türkiye saati ile 16.22'de Akedemi'nin resmi dijital platformlarından kısa bir video ile duyurulacak. 

Beverly Hills'ten Canlı Yayın

Teknik dallardaki adayların açıklanmasından 15 dakika sonra Beverly Hills’teki Samuel Goldwyn Theater’da yapacak canlı yayınla diğer adaylar duyurulacak. 

90. Akademi Ödülleri, sunuculuğunu bir kez daha Jimmy Kimmel'ın yapacağı törenle 4 Mart gecesi sahiplerini bulacak.

Hatırlanacağı üzere 89. Oscar ödül töreninde karışıklık olmuş, ödülü önce La La Land'ın kazandığı hemen ardından ise Moonlight'ın kazandığı açıklanmıştı.

İşte bu yılın muhtemel Oscar adayları:

En İyi Film

Beni Adınla Çağır (Call Me By Your Name)
Darkest Hour / Dunkirk
The Florida Project
Kapan (Get Out)
Uğur Böceği (Lady Bird)  
The Post
Suyun Sesi (The Shape of Water)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

Luca Guadagnino (Beni Adınla Çağır)
Christopher Nolan (Dunkirk)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Steven Spielberg (The Post)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

En İyi Erkek Oyuncu

Timothée Chalamet (Beni Adınla Çağır)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
James Franco (The Disaster Artist)
Jake Gyllenhaal (Stronger)
Gary Oldman (En Karanlık Saat / Darkest Hour)

En İyi Kadın Oyuncu

Sally Hawkins (Suyun Sesi)
Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe (The Florida Project)
Armie Hammer (Beni Adınla Çağır)
Ben Mendelsohn (Darkest Hour)
Jason Mitchell (Mudbound)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Holly Hunter (The Big Sick)
Allison Janney (I, Tonya)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octavia Spencer (Suyun Sesi)

En İyi Özgün Senaryo

Kapan (Get Out)
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
Three Billboards Outside Ebbing Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

Beni Adınla Çağır (Call Me By Your Name)
The Disaster Artist
Molly’s Game
Mudbound
Wonder

Yabancı Dilde En İyi Film

A Ciambra (İtalya)
Foxtrot (İsrail)
Layla M. (Hollanda)
Loveless (Rusya)
The Wound (Güney Afrika)
The Divine Order (İsviçre)
First They Killed My Father (Kamboçya)
The Insult (Lübnan)
In the Fade (Almanya)

En İyi Animasyon Film

The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent
Mary and the Witch’s Flower

En İyi Belgesel Film

City of Ghosts
Faces Places
Jane
One of Us
Strong Island

En İyi Görüntü Yönetmeni

Roger Deakins (Blade Runner 2049)
Bruno Delbonnel (Darkest Hour)
Hoyte Van Hoytema (Dunkirk)
Darius Khondji (The Lost City of Z)
Dan Laustsen (The Shape of Water)

En İyi Kurgu

Dunkirk
Kapan (Get Out)
The Post
Suyun Sesi (The Shape of Water)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Müzik

Dario Marianelli (Darkest Hour)
Hans Zimmer (Dunkirk)
Jonny Greenwood (Phantom Thread)
Alexandre Desplat (Suyun Sesi)
John Williams (Star Wars: The Last Jedi)

En İyi Özgün Şarkı

Mystery of Love - Beni Adınla Çağır (Call Me By Your Name)
Remember Me - Coco
Un Poco Loco - Coco
Stand Up for Something - Marshall
Brand New Eyes - Mucize (Wonder)

En İyi Yapım Tasarımı / Sanat Yönetimi

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Post
Suyun Sesi (The Shape of Water)

En İyi Kostüm Tasarımı

Darkest Hour
Doğu Ekspresinde Cinayet (Murder on the Orient Express)
Phantom Thread
Victoria & Abdul
Wonder Woman

En İyi Makyaj

Darkest Hour
Logan
Mucize (Wonder)

En İyi Ses Miksajı

Blade Runner 2049
Dunkirk
Suyun Sesi (The Shape of Water)
Spider Man: Homecoming
Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Kurgusu

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Suyun Sesi (The Shape of Water)
Star Wars: The Last Jedi

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049
Dunkirk
Logan
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes




En Son Haberler

İlgili Resimler


>> >> Oscar'da geri sayım başladı

Haberler


Vizyondaki Filmler