Oscar ertelenecek mi?

20.05.2020
Oscar ertelenecek mi?
Akademi'nin, 2021 Oscar törenini ertelemeyi düşündüğü iddia edildi.

28 Şubat 2021 tarihinde düzenlenecek Oscar ödül töreninin ertelenmesi konusunun masaya yatırıldığı iddia edildi.

New York merkezli yayın yapan haftalık eğlence dergisi Variety'nin ortaya attığı iddiaya göre Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin dağıttığı Akademi namıdiğer Oscar ödüllerinin ertelenmesi gündemde.

Variety'nin Akademi'ye yakın kaynaklarına dayandırdığı özel haberine göre, önümüzdeki yıl şubat ayında düzenlenmesi planlanan 93. Oscar Ödülleri'nin Covid-19 salgını sebebiyle ertelenmesi gerçekçi bir ihtimal olarak masaya yatırılıyor.

Söz konusu haberde 28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşmesi planlanan törenin ertelenme durumunda ne zamana öteleneceği ve hangi şartlarda düzenleneceği gibi detaylara yer verilmezken Akademi kanadından bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bilindiği üzere Akademi, geçtiğimiz Nisan ayında Covid-19 salgını sebebiyle gelecek yılki Oscar Ödülleri için birtakım değişikliklere gitmiş, salgından ötürü geleneksel gösterim şansı yakalayamayan filmler düşünülerek Oscar'a aday olabilmek için gerekli olan vizyona girme şartını salgın sona erene kadar kaldırmıştı.


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler