Oscar ödüllü Joaquin Phoenix’ten yeni film!

26.02.2020
Oscar ödüllü Joaquin Phoenix’ten yeni film!
Phoenix, hayvanların hisleri hakkında film yapacağını açıkladı.

Oscar ödül töreninde yemeklerin vegan olmasını teklif eden Phoenix, hayvanların hisleri hakkında bir film yapacağını duyurdu. Vegan oyuncu bundan önce Washington’da da iklim eylemine katılmıştı. Doğaya karşı saygısıyla da adından söz ettiren ünlü oyuncu, Oscar 2020 Töreni’nde doğal kaynaklarımızın 'yağmalanması' üzerine konuştuktan iki gün sonra Los Angeles'taki mezbahadan bir inek ve buzağı kurtarırken görüntülenmişti.

Phoenix “varoluş üzerine içsel bir meditasyon” diyerek bahsettiği film hakkında şunları söyledi: “Gunda derinlemesine etkileyici bir yapım ve hayvan türleri içindeki duyarlılığa büyüleyici bir bakış açısı sunuyor.” İnsanların hayvan zekasını algılama şeklini değiştirebilmesini umduğunu söylediği film için çok önemli ve sanatsal bir film diyerek, ekleme yaptı.

Filmin konusu 

Film, meraklı, genç bir domuzun gururu, saygısı, eğlenmesi ve mutluluğu; zalim bir düzenbazlık karşısında yaşadığı panik, umutsuzluk ve mutlak yenilgiye uğramasını anlatacak. Bunlar, tüm türlerin kendi yaşamlarındaki olaylara verdiği tepkilerin ve bu olaylarla başa çıkma yollarının benzerliğini gösteriyor.

Domuzların duygularıyla ilgili bir filmin baş yapımcısı olduğunu açıklayan Phoenix, Rus film yapımcı Victor Kossakovsky ile çalışmalara başladı. Ödüllü film yapımcısı Victor Kossakovsky'nin kaleme aldığı Gunda, bir domuzun günlük hayatına ve ikisi inek, biri tavuk üç arkadaşına odaklanıyor.

Kossakovsky bundan önce, dünyanın farklı yerlerindeki su kütlelerini inceleyen 2018 yapımı Aquarela adlı belgeseli çekmişti. (Kaynak: Screen Daily)


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler