Özcan Deniz: Kıro dediler, yönetmen oldum

30.11.2016
Özcan Deniz: Kıro dediler, yönetmen oldum
Özcan Deniz samimi açıklamalarda bulundu.

Şu sıralar 'İkinci Şans' adlı yeni filminin heyecanını yaşayan Özcan Deniz, kendisi için yapılan 'kıro-türkücü' eleştirisine sosyal medyadan yanıt verdi.

2011 yılında şarkıcılıktan-yönetmenliğe geçiş yapan Özcan Deniz, kariyer yolculuğuyla ilgili ilk kez konuştu. Sosyal medyada içini döken Deniz, 'Ya Sonra' filmiyle başladığı kariyerinin ilk planını 1995'te yaptığını belirtti.

Geldiği noktayı 'Mucize' olarak nitelendirdi

Her filminde karşısına çıkan 'Birilerine özeniyor' yorumlarından dert yanan ünlü yönetmen, kıro-türkücü bakış açısını yıkıp yönetmen brövesini almanın çok zor bir yolculuk, hatta mucize olduğunu itiraf etti.

'Hayaldi, gerçek oldu'

'Ben, 'Film çekmek istiyorum' dediğimde yıl 1995'ti. Daha Türk sinemasının yeni dönemi başlamamıştı bile. Yani özeneceğim hiç kimse yoktu. Kıro bakış açısından, türkücü etiketinden yönetmen brövesi almak çok zor bir yolculuktu. Aralarındaki geçişler, üstesinden gelinebilmesi kolay geçişler değildi. Kabul görmesi hayaldi, mucizeydi.'

'Çok hikayemiz var'

5 yılda çektiği 5 filmle toplam 6 milyon 829 bin izleyiciye ulaşıp 56 milyon 362 bin TL hasılat elde eden Özcan Deniz, mesajını 'Hamdolsun sizlerle mucizeyi gerçekleştirdik. Daha birlikte gülüp birlikte ağlayacağımız çok hikayemiz var' sözleriyle bitirdi.

Deniz'in yeni filmi 'İkinci Şans', bir haftada 329 bin kişi tarafından izlendi.
Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler