Paramparça filminden Türkçe afiş geldi

28.12.2017
Paramparça filminden Türkçe afiş geldi
Paramparça filminden Türkçe afiş ve alt yazılı fragman yayınlandı.

Fatih Akın’ın Cannes’da Diane Kruger’a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırıp Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı için yarışan son filmi Paramparça/In The Fade’in Türkçe afişi ve Türkçe alt yazılı fragmanı yayınlandı.

Yıl içerisinde birçok festivale konuk olup oldukça olumlu geri dönüşler alan In The Fade'i ülkemizde Filmekimi sayesinde izleme fırsatı bulmuştuk. Önümüzdeki aylarda Fabula Film dağıtımcılığında ülkemizde de vizyona girmeye hazırlanan filmden yayınlanan Türkçe afiş ve Türkçe alt yazılı fragman gün yüzüne çıktı.

Oscar ve Altın Küre için gün sayıyor

Başrolde Diane Kruger‘ın yer aldığı In the Fade ya da Türkçe ismiyle Paramparça, dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapmış ve Altın Palmiye için yarıştığı festivalde Diane Kruger’ın kazandığı En İyi Kadın Oyuncu ödülüyle dönmüştü. Daha sonra aralarında Toronto’nun bulunduğu birçok festivale konuk olan film, Yabancı Dilde En İyi Film Altın Küre adaylığı elde ederken aynı daldaki Oscar için şu anda son dokuza kalmış durumda.

Filmin konusuna gelince

Katja, Türkiyeli bir Kürt olan kocasıyla çocuğunu Hamburg’daki bir terörist saldırıda kaybeden bir kadın. Hakkını aradığı mahkeme, zanlılardan yana tavır koyunca bütün gücüyle sarıldığı yası yavaş yavaş öfkeye dönüşmeye başlar. Hayatına dair her şeyi yaşadığı kayıpla birlikte arkasında bırakan Katja, kendi adaletini sağlamak adına yollara düşer. Paramparça, Fatih Akın’ın güçlü sinema dilinden amansız bir intikam öyküsü, düzene karşı bir başkaldırı… Almanya’daki ırkçı cinayetlerin yarattığı karanlıktan hareketle senaryosunu yazan Akın, kurbanlara adadığı filminde başkarakterini bir an bile yargılamayarak etraflı bir karakter portresi sunuyor.

Paramparça/In the Fade, 2 Şubat'ta sinemalarda olacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler