Rauf, Berlin’e Model ile gidiyor

4.2.2016
Rauf, Berlin’e Model ile gidiyor
‘Rauf’ filmi için müzik grubu ‘Model’ duygusal bir şarkı besteledi.

66. Berlin Film Festival’inde ‘Generation Kplus‘ kategorisinde yarışmaya hak kazanan ‘Rauf’ filmi için ‘ünlü müzik grubu ‘Model’ duygusal bir şarkı besteledi. Yapımcılığını Aslan Film ve Peri Film'in ortaklaşa üstlendiği, yönetmenliğini ise Barış Kaya ile Soner Caner’in yaptığı ‘Rauf’ filmi için ‘Büyü’ adlı şarkıyı besteleyen ‘Model’ grubu geçtiğimiz günlerde stüdyoya girdi.

Küçük Rauf’un duygusal hikayesinin anlatıldığı film için ‘Büyü’ adlı şarkıyı besteleyen 'Model' grubunun üyesi Can Temiz, “Barış Kaya çok eski arkadaşımız. Yıllar önce kendisi bu senaryo üzerinde çalışırken, filmin şarkısını da beraber yaparız diye konuşuyorduk. Geçtiğimiz günlerde filmi Fatma ile beraber seyrettiğimiz de çok etkilendik ve bir iki gün içinde bu şarkıyı yazdım. Film çok doğru ve masum noktaları yakalamıştı. Renksiz bir hayatta bırakılmış çocuğun, masalsı bir hikayesi olduğu için bizim tarzımıza da çok yatkın oldu” dedi. Filmin Berlin Film Festivali'ne gitmesi ile ilgili olarak ise ' Çok heyecanlıyız. Bizde orada olmak istiyoruz. İlk defa bir film müziği yaptık ve buda festivalde yarışacak. Umarım ödülle döneriz' şeklinde konuştu.

Küçük Rauf’un büyük aşk mücadelesi

Senaryosunu Soner Caner’in kaleme aldığı ve 52’inci Uluslararası Antalya Film Festivali’nde ‘Work In Progres’ dalında ödüle layık görülen ‘Rauf’, yüzlerce film arasında son 6’ya kalarak dünyanın en prestijli film festivalleri arasında gösterilen 66. Berlin Film Festivali’nde ‘Generation Kplus‘ Kategorisinde yarışmaya değer görüldü. 11-21 Şubat 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek olan 66’ıncı Berlin Film Festivalinde yüzlerce aday arasından yarışmaya hak kazanan Rauf Filmi'nde Alen Gürsoy ve Şeyda Sözüer performanslarıyla dikkat çekiyor. Çekimleri yaklaşık 1 yıl süren filmde Kars’ın bir köyünde yaşayan küçük Rauf’un, kendi sınırlı ve kapalı dünyasında, aşkın sınırsızlığı ile tanışmasını konu alıyor. Rauf’un gri dünyasında tek hedefi bu aşkın sembolü haline gelen Pembeyi bulmak ve Zana’ya sunmaktır artık…


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler