Roma'ya türk yıldız yağdı

16.4.2015
Roma'ya türk yıldız yağdı
Festivali nedeniyle Roma Büyükelçiliği'nde bir resepsiyon verildi.

BU yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Roma Türk Film Festivali nedeniyle Roma Büyükelçiliği'nde bir resepsiyon verildi.

Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Aydın Sezgin'in ev sahipliğinde dün akşam verilen davette, aynı zamanda festivalin onursal başkanlığını da yürüten Yönetmen Ferzan Özpetek, Hümeyra, Kenan İmirzalıoğlu, İtalya'da yaşamını sürdüren Mehmet Günsür, Çağan Irmak ve Çağatay Ulusoy gibi isimler biraraya geldi.

Türk ve İtalyan mutfağından lezzetlerin konuklara ikram edildiği geceye, İtalyan sinema sektörünün önde gelen isimleri de katıldı.

Serap Engin başkanlığındaki Srpistanbul tarafından 16-19 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Roma Türk Film Festivali bu yıl dördüncü kez İtalyan sinema seyircisi ile buluşuyor.

Festivalin açılışı bu akşam, Roma'nın ünlü Barberini Sinemaları'nda, Çağan Irmak'ın yönettiği ve başrollerinde Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür ve Işıl Yücesoy gibi isimlerin yer aldığı 'Unutursam Fısılda' filmiyle yapılacak.

Gecede Hümeyra'ya 'Onur Ödülü' de verilecek

Festival, genç yönetmenlerin filmlerinden ustaların eserlerine, popüler sinema örneklerinden festivallerden ödülle dönen yapımlara geniş bir çerçevede İtalyan sinema severlerin karşısına çıkarken, kısa filmlere de programında yer veriyor.

Türk sinemasına panoramik bir bakışla ele alan festival, İtalya ile Türkiye arasında sinemanın gücüne dayanan bir köprü kurmayı kendine amaç edindi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler