Romantik gerilim 'Gece Hayvanları' vizyona giriyor.

19.9.2016
Romantik gerilim 'Gece Hayvanları' vizyona giriyor.
Romantik gerilim 'Gece Hayvanları' vizyona giriyor. Gerilim dozu yüksek filmin altyazılı fragmanını izleyin.

Yazar ve yönetmen Tom Ford aşk, zalimlik ve intikam arasındaki ince çizgileri irdeleyen, akıllardan çıkmayacak sürükleyici bir romantik gerilimle geri dönüyor. “Nocturnal Animals/Gece Hayvanları”nda Oscar adayları Amy Adams ve Jake Gyllenhaal, birbirleri ve kendileri hakkında karanlık gerçekleri keşfeden boşanmış bir çift rolündeler. 

Tom Ford, büyük ilgi gören 2009 yapımı 'A Single Man/Tek Başına Bir Adam'dan sonra yine çok konuşulacak bir filme imza atıyor. Romantik-gerilim türünün iyi bir örneği olacak olan “Nocturnal Animals/Gece Hayvanları”yla sevenlerinin karşısına çıkıyor. Film Venedik Film Festivali'nde Jüri Büyük Ödülünü aldıktan sonra daha da büyük bir heyecanla beklenmeye başladı. Filmden Bir Türkçe altyazılı fragman da yayınlandı.

Fragman baştan sona gerilim öğeleriyle dolu. Gizem-gerilim filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Jake Gyllenhaal bu filmde de yüksek beklentileri karşılayacak gibi.

Los Angeles’lı bir sanat tüccarı (Amy Adams canlandırıyor) kocası Hutton Morrow (Armie Hammer) ile ayrıcalıklı ama yine de tatminsiz bir hayat sürmektedir. Bir hafta sonu Hutton, yine iş seyahatlerinden birine çıkarken Susan, posta kutusuna bırakılmış, beklenmedik bir paket alır. Yıllardır hiçbir iletişimi olmayan eski kocası Edward Sheffield (Mr. Gyllenhaal) tarafından yazılmış, Gece Hayvanları adında bir romandır. Metne eşlik eden Edward’ın notu, Susan’ı eseri okumaya sonrasında ise şehre geleceğini bildirerek Edward ile buluşmaya davet eder. Gece yalnızken, Susan yatakta okumaya başlar. Roman kendisine ithaf edilmiştir…

…ama içeriği şiddetli ve yıkıcıdır. Susan okurken Edward’ın yazılarından derinden etkilenir ve elinde olmadan yazarla olan kendi aşk hikayesinden en özel anları hatırlar. İç dünyasına, kariyerinin ve hayatının parlak yüzeyinin ötesine bakmaya çalışan Susan, kitabı giderek bir intikam hikayesi, yaptığı tercihleri yeniden değerlendirmeye zorlayan bir hikaye olarak yorumlar. Kaybetmekten korktuğu bir aşkı yeniden uyandırır. Bu arada hikaye hem romanın kahramanını hem de kendi kahramanını tanımlayacak bir hesaplaşmaya doğru gelişmektedir.

'Gece Hayvanları' ülkemizde 9 Aralık 2016'da vizyona girecek.
Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler