Şarlo hayranlarına müjde!

3.05.2019
Şarlo hayranlarına müjde!
Charlie Chaplin'in 1921 yapımı sessiz filmi The Kid yeniden çekiliyor.

Türk seyircileriyle ilk kez Yumurcak adıyla siyah beyaz televizyonlarla tanışan Charlie Chaplin'in unutulmaz sessiz filmi Yumurcak yeniden beyaz perdeye uyarlanıyor.

Komedi türünde çekilecek The Kid'in yeni uyarlamasının adı da resmi ağızlardan duyuruldu. Yeniden çevrilecek filmin ismi The Kid: An Animated Adventure olarak açıklandı. Animasyon olarak çekileceği kesin olan film, resmi olarak dillendirmese de bilim kurgu türünde de olacağı konuşulanlar arasında. Filmde The Kid karakterini seslendirecek isim olarak ise The Wonder, Room, Before I Wake gibi filmlerin yıldız oyuncusu Jacob Tremblay'da karar kılındı.

Orijinal filmde kimsesiz bir çocuk ve onu sahiplenen bir adamın hikayesi konu ediniliyordu. Son derece gerçekçi olan filmde ikili bir baba oğul gibi davranmaya başlar. Ancak küçük çocuk hastalanıp doktora götürüldüğünde aralarında biyolojik bağ olmadığı anlaşılacaktır.

Uyarlama filmin konusunun ise şöyle olması bekleniyor: Fütüristik New York atmosferinde geçen filmde şehir sular altında kalmış ve iki ayrı bölgeye ayrılmıştır. Tremblay'in seslendireceği karakter annesiyle birlikte Uptown'da yaşamaktadır. Bu bölgenin koruma altında, ruhsuz bir atmosferi vardır. Ancak küçük çocuk macera peşine düşmeye karar verir. Tehlikeli ve gizemli Downtown'a adım atan çocuk, insan ruhuna sahip olan bir robotla tanışır. İkilimiz robotun ruha sahip olmasının gizemini çözmek için maceradan maceraya koşacaktır. Çocuk ve robot, çocuğun annesi, polis ve renkli sirk çalışanları tarafından takip edilirken diğer yandan bu keşif yolculuğuna çıkacaklardır.

Chaplin Estate'ten de destek geldi

Bilindiği üzere The Kid: An Animated Adventure animasyon filminin gerçekleştirilmesine Charlie Chaplin'in haklarını elinde bulunduran Chaplin Estate de destek veriyor. Filmin yönetmen koltuğuna geçecek olan isim olarak Renaissance filminin yönetmeni Christian Volckman ile anlaşma sağlandı. Filmin senaryosunu ise Volckman ile birlikte Rise of The Planet of The Apes, Captive State, The Escapist, The Gambler gibi filmleriyle tanıdığımız Rupert Wyatt kaleme alıyor. 

Hakları Cannes Film Festivali sırasında satışa sunulacak olan The Kid: An Animated Adventure filminin ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler