'Selma' Filminden Altyazılı Fragman

17.12.2014
'Selma' Filminden Altyazılı Fragman
Film ilk altyazılı fragmanı ile sinemaseverle buluştu.

4 Dalda   Altın Küre adayı, yılın en çarpıcı filmlerinden biri olmaya aday   Özgürlük Yürüyüşü (Selma) filminin Türkçe altyazılı fragmanı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Tarihi bir figür olan Martin Luther King'in özgürlük mücadelesinin anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda Ava DuVernay oturuyor.

Zengin oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken yapımda Martin Luther King'i David Oyelowo   canlandırırken ona; Tom Wilkinson, Tim Roth, Carmen Ejogo, Common, Giovanni Ribisi, Cuba Gooding Jr. ve Oprah Winfrey gibi isimler eşlik ediyor.

Film, 20. yüzyıla damgasını vuran tarihi bir dönüm noktasını anlatıyor. 1965 yılında Alabama’nın Selma kentinden eyalet başkentine giden 87 kilometrelik yolda, tarihe geçen üç protesto yürüyüşü yapıldı. Martin Luther King öncülüğündeki bu yürüyüşler kamuoyunu ateşledi ve A.B.D. Başkanı Johnson’un Oy Hakkı Kanunu’nu çıkarmasını sağladı. Prodüksiyonunda “12 Yıllık Esaret / 12 Years A Slave” filminin yapımcılarının imzası bulunan epik film, bu tarihi olaylar zincirinin 50’nci yılında direnişin filizlenip dev bir insan hakları savaşına dönüştüğü tehlikelerle ve baskılarla dolu üç aylık sürece odaklanıyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler