“Sessiz Bir Yer - II”ye yakın bakış!

25.02.2020
“Sessiz Bir Yer - II”ye yakın bakış!
Distopik bir hikayeyi ele alan filme çok sevilen isimler katıldı!

2018 yılının en sevilen filmlerinden olan Sessiz Bir Yer devam filmiyle vizyon tarihini bekliyor. Fantastik korku türünde olan film distopik bir dünyayı anlatıyor. 

Yeni paylaşılan videoda, Abbott ailesinden iki üyenin eksildiğini ve aileye yeni bir bebek katıldığını görüyoruz. Kıyamet sonrası bilim kurgu türünde olan filmde başka insanlarla tanışmak ve onlara güvenmek ne kadar zor olsa da hayatta kalmak için başka insanlarla iletişim kurulmaktadır. Yeni tanıştıkları insanlarla yeni mücadelelere atılan karakterleri neler bekliyor göreceğiz. 

Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds ve Noah Jupe'li kadrosuyla karşımıza çıkan ilk film, distopik bir evrende hayatta kalma mücadelesi veren Abbot ailesinin hikayesini anlatıyordu. Sessizlik kuralı bulunan atmosferde, hayatta kalmak için çeşitli önlemler alan ailenin yeni doğan bebekleri ve kuralı bozmaları başlarına bir felaketi getirmişti ama finalde bu felaketi önlemek adına büyük bir adım atılmıştı. Şimdi ise Abbott ailesinin babası Lee Abbott'ın ölümünün ardından aralarına katılan bebekle birlikte büyük bir hayatta kalma mücadelesi başlıyor. Emily Blunt'ın can verdiği anne karakterini bir çok zorlu mücadele bekliyor.

Daha geniş kadrolu ikinci filmde, ailenin başka bir yere taşınmak için hareket edişi ve karşılarına çıkan başka insanlarla yaşadıkları olaylar konu ediliyor. Sessiz Bir Yer II’nin oyuncu kadrosunda Blunt, Simmond ve Jupe'un yanı sıra  Diamond Blood, Guardians of The Galaxy, In America gibi yapımlardan tanıdığımız Djimon Hounsou; Peaky Blinders, 28 Days Later, Inception, Red Eye, Sunshine yapımlarının yıldızı Cillian Murphy; Wayne Duvall gibi isimler bulunuyor.

A Quiet Place, ilk filmiyle 91. Akademi Ödülleri'nde En İyi Ses Kurgusu kategorisinde adaylık almış, ancak ödülü Bohemian Rhapsody'ye kaptırmıştı. 17 milyon dolarlık bütçesine rağmen, dünya çapında 334 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmişti.

Sessiz Bir Yer / A Quiet Place 2, 20 Mart 2020'de vizyona girecek.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler