Sevilen oyun sahneden taştı!

15.03.2021
Sevilen oyun sahneden taştı!
Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? filmi ilk fragmanıyla görücüye çıktı.

BKM sahnesinde yıllar boyunca kapalı gişe oynanan Yılmaz Erdoğan imzalı 'Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? ' oyunu şimdi de film olarak sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Netflix'ten yayınlanacak olan filmden ilk teaser yayınlandı.

Yılmaz Erdoğan'ın kaleme aldığı oyun, ülkenin yıllar içerisinde geçirdiği değişimi arka plana koyarak üstün zekalı bir kadın olan Gülseren'in hikâyesini anlatıyordu. Oyunda 1948 yılında İstanbul'da doğan Gülseren, dört rakamlı sayıları aklından çarpabilen üstün zekalı bir kadındır. Oyun 50 yıllık bir dönemde, arka planda Türkiye'nin panaroması eşliğinde Gülseren'in hayatından kesitler yer alıyordu.

İlk olarak 23 Ocak 1999'da seyircinin karşısına çıkan ve sonrasında yüzlerce kez sahnelenip 1 milyon üzerinde seyirci tarafından izlenen Yılmaz Erdoğan imzalı oyun Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? 'nün tiyatro versiyonunda Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Zerrin Sümer, Sinan Bengier, Salih Kalyon, Altan Erkekli, Bican Günalan, Gürdal Tosun gibi isimlerin yer alırken, film versiyonunun kadrosunda ise Ecem Erkek, Yılmaz Erdoğan, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır, Bülent Çolak, Bora Akkaş gibi oyuncular yer alıyor.

Netflix Türkiye'nin duyurusuna göre film, 9 Nisan 2021 tarihinde izleyiciyle buluşacak.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler