Sevilen oyuncu zoru başardı!

18.07.2019
Sevilen oyuncu zoru başardı!
Hercai'nin Camgöz'ü Aslı Samat oyunculuk yapabilmek için 93 kilo verdi.

Reyting rekorları kıran 'Hercai' dizisinin 'Camgöz' lakaplı oyuncusu Aslı Samat, çocukluk hayali olan oyunculuk için bıçak altına yattı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü mezunu olan ve sevilen yapımlarda yer alan Samat, tüp mide ameliyatı olarak 6 yılda 93 kilo vererek 173 kilodan 80 kiloya düştü.

Oyunculukta ilerlemek ve kendisine daha farklı karakterler için teklif alabilme uğruna bu yolu seçtiğini söyleyen genç oyuncu, 62 beden olan gardırobunu da 42 beden kıyafetlerle değiştirdi.

'Annem sayemde dikiş öğrendi'

Zorlu dönemler geçirdiğini belirten Aslı Samat, 'Süreç içinde 70 kilo verdikten sonra köpeklerimle bol bol yürüyüş yaptım, pilates ve yüzmeye gittim. Belirli yiyecekler dışında hiçbir şey yemediğim dönemler oldu. Kilolarımla düzenli giden ilişkimizi bitirme evresinde olduğumuzdan her 365 günde 3-5 bir şey veriyorum. Dolayısıyla beni iki sene görmeyen birine bazen kendimi hatırlatmak için 'Hani şu kızıl olan, beraber çalıştık, hani köpeklerim var, yahut şişman olan şişman işte! demek zorunda kalıyorum.' sözleriyle yaşadığı değişimi anlattı.

'En büyük destek hemcinslerimden geldi'

Kendisine en büyük desteğin kadın izleyicilerden geldiğini söyleyen Samat, 'Sektörde değil ama kostümlerde zorluk yaşadım. Annem kıyafetlerimi daraltmak konusu üzerinde çalışırken, adeta tasarımcılar gibi usta bir şekilde dikiş dikmeyi öğrendi. Hemcinslerim çok güzel, çok tatlı olduğumu resmen haykırıyorlar. Desteklerinden dolayı onlara teşekkür ediyorum.' dedi.

Aslı Samat son olarak 9 Ağustos'ta vizyona girecek olan Konuşan Hayvanlar sinema filminde rol aldı.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler