Sevilen oyuncuyu kaybettik!

15.06.2019
Sevilen oyuncuyu kaybettik!
Türk sinemasının bir çınarı daha hayatını kaybetti.

Yeşilçam'a damga vuran ünlü seslendirme sanatçısı ve oyuncu Ergün Uçucu, 79 yaşında hayatını kaybetti.

TRT'nin tek kanalı ve siyah beyaz yayın yaptığı dönemlerde çocuklar için hazırlanan Uykudan Önce programını sunan ve aynı zamanda Tonton Ailesi'ni seslendiren, Susam Sokağı yapımında ise seslendirdiği Kurabiye Canavarı karakteriyle tanınan, Yeşilçam'a damga vuran isimlerden Ergün Uçucu 79 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi oğlu Canberk Uçucu sosyal medya hesabından duyurarak, 'Elveda babam, ustam ve en iyi arkadaşım... Elveda...' ifadelerini kullandı.

Ergün Uçucu kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Ankara Devlet Tiyatrosundan emekli olmuştur. Yıllarca TRT'de Tatlı Cadı gibi dizilerde, filmlerde seslendirme yapan sanatçı, sinema filmi ve dizilerde de oynamıştır. Susam Sokağı adlı çocuk programındaki kurabiye canavarını yıllarca seslendirmiştir.

Ergün Uçucu, Ankara Sanat Tiyatrosu'nda da görev yapmıştır. İlginç ses rengi ile onu tanımayan yoktur.

2011 yılında, Hacettepe Üniversitesi ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Başkanlığı'nca Cüneyt Gökçer anısına ilk kez verilen '75. Yıl Cüneyt Gökçer Tiyatro Ödülleri' kapsamında Erkek Oyuncu Onur Ödülü'ne Ergün Uçucu uygun görüldü.

Televizyonda 'Uykudan Önce' çocuk programını sunmuştur daha sonra Adile Naşit devam etmiştir.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler