Simpson'ın Trump kehaneti

10.11.2016
Simpson'ın Trump kehaneti
Trump'ın başkan olacağını çok önceden bildiler.

ABD'nin yeni başkanı seçilen Donald Trump ile ilgili yeni haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Bunlar arasında en ilginç olanlardan bir tanesi yıllar önce The Simpsons adlı animasyon dizisinden isminin başkan olarak geçmesi.

Uzun yıllardır Amerika kültürünü, politik ve sosyal yaklaşımlarını komik ama sert bir dille eleştiren animasyon dizi The Simpsons, Donald Trump'ın başkanlığını, bundan 16 yıl önce yayınlamış olduğu bir bölümde göstermişti.

Bundan 16 yıl önce yayınlanan 'Bart'ın Geleceğe Gidişi' bölümü 'ABD'nin delirmesini' konu ediyor... Yani bugün emlak milyoneri Donald Trump'ın Cumhuriyetçi Parti'den başkanlığa gelmesi gibi bir sonucu, The Simpsons'un 2000 yılında yayınlanan o bölümü The Simpsons aslında öngörmüştü.

Senarist Dan Greaney tarafından kaleme alınmış ve 19 Mart 2000'de yayınlanmış olan The Simpsons bölümünde Bart, Donald Trump'ın başkanlık döneminin bitmesi üzerine kızkardeşi Lisa'nın Beyaz Saray koltuğuna oturduğunu görüyor.

Oval ofisindeki masasında otururken 'Sizin de bildiğiniz gibi, Başkan Trump'tan bize oldukça yüklü bir bütçe çatlağı miras kaldı,' diyor Lisa Simpson ve kendini 'Amerika'nın ilk heteroseksüel kadın cumhurbaşkanı' olarak tanımlıyor. “Durum ne kadar kötü? Ülke beş parasız mı? Nasıl olabilir? ' diye devam ediyor.

Bölümün senaristi şöyle diyor: 'Önemli olan Lisa'nın başkanlığa, Amerika çaresiz ve savunmasız bir durumdayken gelmesi ve bu durumun ona Trump'ın başkanlığından kalması. Burada ihtiyacımız olan şey Lisa'nın çözebileceğinden daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmasıydı, her şeyin mümkün olduğu kadar kötü gitmesiydi ve işte biz de bu yüzden Trump'ı ondan önce başkan yapmıştık.'

Gelelim sosyal medyada o çok konuşulan görsele... Evet... Simpson'u yayınlayan Fox TV geçtiğimiz temmuz ayında yayınladığı ayrı kısa bir animasyonda ise, baba Homer Simpson'un para karşılığında bir Donald Trump seçim mitingine katıldığını gösteriyor.

Başkan adayı Trump'ın bu kısa animasyon filmdeki seçim sloganı ise 'Amerika, benim eski karım olabilirsiniz! '


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler