Sinema salonlarında bu hafta!

18.04.2019
Sinema salonlarında bu hafta!
Bu hafta 5'i yerli toplam 11 yeni film sinemaseverlere merhaba diyecek.

Sinema salonlarımızda bu hafta 5'i yerli toplam 11 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın öne çıkan filmleri olarak, sevilen oyuncu Nicole Kidman'lı Destroyer ve ilginç hikayesiyle Isabelle Huppert'lı Greta'yı sayabiliriz.

Hepinize iyi seyirler...

 

İşte haftanın filmleri:

1- Arctic

Yönetmenliğini Joe Penna’nın üstlendiği ve senaryosunu Joe Penna ve Ryan Morrison'un kaleme aldığı filmin başrollerinde Mads Mikkelsen, Maria Thelma Smaradottir yer alıyor.

Düşen uçağından sağ çıkmayı başaran Overgard, gelecek olan kurtarma ekibini beklemektedir. Fakat başına gelen trajik bir kaza, umudunun tükenmesine yol açar. Overgard artık hiçliğin ortasında, sert doğa koşullarının karşısına çıkardığı tüm engelleri yaratıcı yöntemlerle mutlaka aşmak zorundadır. Kendine güvenli bir alan oluşturan Overgard’ın, yardım şansını son bir kez daha zorlamak için ölümcül bir yolculuğa çıkması gerekecektir.


2- Destroyer

Nicole Kidman, Sebastian Stan, Toby Kebbell ile Tatiana Maslany’nin başrolleri paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Karyn Kusama oturuyor. Filmin senaryosunda ise Matt Manfredi ve Phil Hay'ın imzaları var.

Yıllar önce genç ve güzel bir polis memuru olan Erin Bell, Los Angeles’ta çok tehlikeli bir çeteye sızmakla görevlendirilmiştir. Başarısızlıkla sonuçlanan bu görevin ardından Erin’in hayatı tamamen değişir ve altüst olur. Erin pişmanlıklarıyla adeta yıkılır. Geçen onca yıldan sonra çetenin lideri tekrar Erin’in karşısına çıktığı zaman intikam almaya karar verir. İntikama giden yolda ona kimse engel olamaz.


3- Greta

Yönetmenliğini Neil Jordan, senaristliğini ise yönetmenle birlikte Ray Wright'ın üstlendiği filmin başrollerini Isabelle Huppert, Chloë Grace Moretz, Maika Monroe, Colm Feore ve Stephen Rea paylaşıyor. 

New York’ta tek başına yaşayan genç bir kadın olan Frances, metroda unutulmuş bir çanta bulur. Çantanın sahibi klasik müzik hayranı bir piyano öğretmeni olan Greta’dır. Çantayı sahibine ulaştırmaya kararlı olan Frances vakit kaybetmeden yola koyulur. Evine kadar gelip kendisine çantasını ulaştıran Frances’e teşekkür etmek isteyen Greta onu kahve içmeye davet eder. Bu sayede yolları kesişen ve birbirlerini tanımaya başlayan Frances ve Greta arasında kısa sürede beklenmedik bir arkadaşlık oluşur. Yakın zamanda annesini kaybetmiş olan Frances ve kocasını kaybeden yalnız bir kadın olan Greta’nın bu arkadaşlığa ihtiyacı vardır. Ancak bir süre sonra Frances hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder ve ikili arasındaki ilişki korkunç bir hal almaya başlar.


4- Hayatta Olmaz

Emre Çaltılı’nın yazıp, yönettiği ve Ceyhun Fersoy, İnan Ulaş Torun, Ceyhun Yılmaz ile Tuğba Melis Türk’ün başrolde oynadığı Hayatta Olmaz filminde üç çocukluk arkadaşının hikayesi ele alınıyor.

Gösteriş meraklısı Emin, fırıldak Arif ve saf Hayrani, çocukluktan beri bir arada olan yakın arkadaşlardır. Onlar, her ne kadar birbirlerinden farklı karakterlere sahip olsalar da iyi kötü tüm zamanlarda birbirlerinin yanında olur. Asla olmayacağını düşündükleri ne varsa hepsi teker teker gerçekleşmeye başlayınca üç arkadaş kendilerini eğlence dolu bir macerasının içerisinde bulur.


5- Hello Kitty

Haftanın tek animasyon filmi olan ABD-Japonya ortak yapımı Hello Kitty'nin Türkçe seslendirmelerinde Doruk Ordu, Simge Nalbant, Nazlı Uğurtaş ve Erdem Çalışkan görev alıyor.

2014 yılında 40 yaşına giren ve 45. yaş gününü Türkiye’de ve tüm dünyada kutlayan Hello Kitty, ekranların ardından şimdi de beyaz perdeye uyarlanıyor. Filmde, Hello Kitty ve arkadaşlarının yaşadıkları maceralar konu ediliyor.


6- Kuklalı Köşk: Hırsız Var

Mustafa H. Öztürk’ün yönettiği ve senaryosunu yönetmenle birlikte Fatih Özcan'ın kaleme aldığı filmde başrolleri Kadir Çöpdemir, Serkan Şengül, Ali Uyandıran ile Asena Tuğal paylaşıyor.

Büyük bir köşkte yaşayan Müşfik amcanın bir akşam köşkten ayrılması, beklenmedik olayların gelişmesine neden olur. Müşfik amcanın evine girmeyi planlayan Behçet ve Riko adındaki hırsızlar, onun evden ayrılmasıyla birlikte planlarını uygulamaya koyarlar. Hırsızlar evde kimsenin olmadığını düşünmektedir ancak bilmedikleri çok önemli bir şey vardır. Müşfik amca köşkü kuklalara emanet etmiştir.


7- Lanetli Gözyaşları / The Curse of La Llorona

Michael Chaves’in ilk uzun metraj çalışması olan filmin senaristliğini ise Mikki Daughtry ve Tobias Iaconis birlikte üstleniyorlar. Korku, gizem ve gerilim temalı filmin başrollerinde Linda Cardellini, Raymond Cruz, Marisol Ramirez ve Sean Patrick Thomas yer alıyor.

Anna Garcia 1973 Los Angeles'ta yaşayan bir sosyal hizmetler görevlisidir. Elindeki davalardan biri onu oldukça zorlamaktadır. Davanın derinlerine indikçe karmaşık davanın içinde ürkütücü doğaüstü güçler olduğunu fark etmeye başlar. Bu doğaüstü güçlerin yarattığı etkiler, Anna'nın kendi ailesinin başına gelenlere benzer izler taşımaktadır. Bu doğaüstü izler, kendi eliyle mühürlenmiş korkunç bir kaderde sıkışıp kalan, korkunç görünüşü ve ölümle yaşam arasında sıkışan ruhu ile dehşet salan La Llorona'nın izleridir.


8- Meteler

Burak Akyol’un yazıp, yönettiği ve Gökhan Mumcu, Serhan Çeliker, Temmuz Gürkan Karaca, Cem Okyay ile Kerem Tanık'ın başrolleri paylaştığı Meteler, 'Çakalların özgürlüğü, kurtlar ayağa kalkana kadardır.' sloganıyla vizyona giriyor.

Meteler, Yüzbaşı Kürşad ve 8 askerin yer aldığı Meteler timinin teröristlerle verdiği mücadeleyi konu ediyor. Afrin operasyonunun 43. gününde Meteler timi canları pahasına bölgede bulunan teröristler ve onlara destek veren yabancı unsurlarla zorlu bir mücadeleye girişir. 


9- O İş Bende

Haydar Işık’ın yönettiği ve Enver Sülük'le birlikte Murat Taş'ın kaleme aldığı filmde sosyal medya fenomenleri Betizm, Nilay Toprak, Nez Demir, Metin Keçeci ve şarkıcı Doğuş başrolleri paylaşıyorlar.

Varlıklı bir iş adamının oğlu olan Mert'in imrenilecek bir hayatı vardır. Her istediğini elde edip, sefa içinde yaşayan Mert'in hayatı, babasının iflas etmesi ile alt üst olur. Üstüne bir de babasının rahatsızlanması, her şeyin daha da kötü bir hal almasına sebep olur. Babasının borçlarını üstlenmek zorunda kalan Mert, borçları ödemenin yollarını ararken kendisini türlü maceraların içerisinde bulur.


10- Saf

“El Yazısı” filmi ile tanınan Ali Vatansever’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini Saadet Işıl Aksoy ve Erol Afşin paylaşıyor. Senaryosu da Ali Vatansever’e ait olan filmin kadrosunda Onur Buldu, Ümmü Putgül ve Kida Ramadan gibi isimler yer alıyor.

Saf, gecekonduda yaşayan bir çiftin mahallede çıkan kentsel dönüşüm söylentileri sonrasında değişen hayatlarını konu ediyor. Kamil ile Remziye Fikirtepe’de bir gecekondu mahallesinde yaşayan evli bir çifttir. Naif bir adam olan Kamil, yan mahallede yürütülen kentsel dönüşüm projesinin şantiyesinde çalışmaya başlar. Uygulanan kentsel dönüşüm projesine mahalleli oldukça tepkilidir. Mahallesinde gördüğü tepkiler ve işyerinde artan baskılar Kamil’i farklı bir adama dönüştürür. Kamil’in yaşadıkları onunla birlikte en çok eşi Remziye’yi etkiler.

 

11- Neden Yaratıcıyız? / Why Are We Creative?

Hermann Vaske’nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği belgesel filmde tek bir sorunun cevabı aranıyor. 30 yılı aşkın bir süre aralarında David Bowie, Björk, Wim Wenders, Philippe Stark, Yoko Ono, David Lynch, Yohji Yamamoto, Angelina Jolie, Nobuyoshi Araki, Quentin Tarantino, Bono, Stephen Hawkins, Dalai Lama ve Peter Ustinov gibi müzik, felsefe, bilim, siyaset ve sanat dünyasından 50’den fazla ünlü isme yönelttiği 'Neden Yaratıcısın? ' sorusuna karşılık gelen cevaplardan meydana gelen ilginç bir belgesel film izleyicileri bekliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler