Sinema salonlarında bu hafta!

28.08.2020
Sinema salonlarında bu hafta!
Türkiye sinema salonlarında bu hafta 7 yeni film huzura çıkıyor.

Sinema salonları bu hafta 7 yeni filme daha ev sahipliği yapıyor. 3 tanesini yerli yapımların oluşturduğu vizyon haftasında sinemaseverler 1 animasyon, 1 korku, 1 western, 1 belgesel ve 3 de drama temalı filmle tanışma imkanı bulacaklar.

Haftanın öne çıkan yapımları arasında Subay ve Casus, Kızıl Şampiyon ve Cin Bebek 2 filmlerini sayabiliriz.

İyi seyirler...

Big Kill Kasabası / Big Kill

Scott Martin yazıp yönettiği western türü filmin başrollerini Jason Patric, Lou Diamond Phillips, Christoph Sanders, Scott Martin ve Michael Paré paylaşıyor.

Muhabeseci olan Jim, karısının ölümünün ardından Arizona’da yaşayan kardeşine katılmak için Batı’ya doğru yola koyulur. Jim, yolculuk sırasında tanıştığı Jake ve Travis adında iki silahlı adamla arkadaş olur. Big Kill adı ile anılan kasabaya geldiklerinde, düşündüklerinden bambaşka şeylerle karşı karşıya kalırlar. Onları bekleyen şey hayatta kalma mücadelesi ve hepsini sonsuza dek değiştirecek bir karar anı olur.


Cin Bebek 2

Korku filmlerinin başarılı ismi Bülent Aydoslu'nun yazıp yönettiği korku filminin başrollerinde Buse Sevindik, Ömer Polat, Onur Çimen, Umut Şeddadi ve Esra Kocabaş yer alıyor.

İblis'in oğlu olan Ziffar adındaki Cin, Doğa adında bir köylü kıza musallat olur. Hamile kalan Doğa, Cin bebeği doğurmak zorunda kalır. Hem beşeri hem de Cin’ni olan bu bebeğin sahibi olmak isteyen cin kavimleri; insan bedenlerini esir alarak bebeğin peşine düşerler. Kendini bir savaşın içinde bulan Doğa; bu durumdan kurtulmak için Müslüman bir cin aşiretiyle geri dönüşü olmayacak bir anlaşma yapmak zorunda kalır.


Dinozorlar / Dino Brained

Yönetmenliğini Izzy Clarke'ın ve senaristliğini ise Katie Simonin'in üstlendiği animasyon filminin orijinal seslendirmelerinde Ray Anand, Sarah Kenny ve Slim Durst görev alıyorlar.

Bir dinozor ve görevdeki yardımcısı Fang ve Scale adlı köpek arkadaşları baş döndürücü bir bilgi arayışına girerler. Uzay gemilerine galakside pilotluk yaparlar! Yıldızlararası yolculukta öğretmen Profesör Claw ile bağlantı kurduklarında, zekaları bu dünyanın dışında turbo hızında güçlenir! Öğrenmenin asla tükenmediğini kanıtlayan Dinozor beyinler ve arkadaşları, Fang ve Scale ile bir ömür boyu sürecek yolculuğa çıkın!


İntikam Soğuk Duş

Engin Akyıldırım'ın yönettiği, Duygu Karakuzu ve Uğur Karakuzu'nun senaristliğini üstlendiği dram filminin başrollerini Gümrah Tolu, Alpay Atilla, Sezen Aşırt, Hakan Türkyılmaz ve Muhammet Toy paylaşıyor.

İntikam Soğuk Duş, korkunç durumlarla karşı karşıya kalan bir adamın hikayesini konu ediyor. Gümrah, eşi ve kızı Tuana ile birlikte köyde yaşar. Onun hayatı, bir gün işten çıkıp eve döndüğünde karşısına çıkan manzaradan sonra altüst olur. Gördükleri sonucu deliye dönen Gümrah için yaşadıkları sadece başlangıçtır. Gümrah aklına dahi gelemeyecek olaylarla karşı karşıya kalır.


Kızıl Şampiyon / Indian Horse

Yönetenliğini Stephen S. Campanelli'nin yaptığı ve senaristliğini Richard Wagamese ile Dennis Foon'un üstlendiği dram filminde Forrest Goodluck, Michiel Huisman, Sladen Peltier, Ajuawak Kapashesit ve Martin Donovan başrollerde yer alıyor.

1950'lerin sonlarında Ontario'da, sekiz yaşındaki Saul Indian Horse isimli yerli bir çocuk, kabilesi Ojibway'dan koparılır ve kötü şöhrete sahip bir Katolik okuluna yerleştirilir. Saul baskıcı bir ortamda kendi dilini konuşma veya geçmişine sahip çıkma özgürlüğü engellenir ve bakımı emanet edilen insanların ellerinde korkunç suistimallere tanık olur. Buna rağmen, Saul kurtuluşu en alışılmadık yerlerde arar ve gizlice buz hokeyine merak salar. Oyunun büyüsüne kapılmış bir şekilde kendi kendine gizlice oynamayı öğrenir ve yine kendine has bir beceri geliştirir.

Bu yeteneği sayesinde yetkililerin dikkatini çeker ve okulun sefaletinden kurtulur. Ancak Saul'un geçmişinin izleri her zaman mevcuttur ve ümit vaat eden kariyerini ve geleceğini tehdit eder. Acı dolu geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan Saul, iyileşme sürecini başlatmak için atalarının ruhundan ve arkadaşlarının anlayışından yararlanır.


Renklerde Kaybolan Hayat

Türk resim tarihinin en önemli isimlerinden biri olan ressam Fikret Mualla’nın hayat hikayesini konu edildiği biyografik belgeselin yönetmenliğini ve metin yazarlığını Metin Güngör üstleniyor. Filmde, Fikret Mualla'nın sanat hayatının yanı sıra özel yaşamının da bilinmeyenleri gözler önüne seriliyor.

 

Subay ve Casus / J'accuse

Yönetmen koltuğunda Roman Polanski'nin oturduğu ve senaryosunu Robert Harris ile kaleme aldığı tarihi - drama ve gerilim temalı filmin başrollerinde Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner, Grégory Gadebois ve Melvil Poupaud yer alıyor.

Subay ve Casus, 1894 yılında haksız yere vatana ihanet etmekten hüküm giyen ve Şeytan Adası'nda ömür boyu hapse mahkum edilen Yahudi asıllı Fransız subay Alfred Dreyfus'un hikayesini konu ediyor. Ocak 1895’te, genç subay Alfred Dreyfus, Almanya’ya bilgi sızdırmakla suçlanır ve casusluk yaptığı gerekçesiyle Şeytan Adası’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Askeri istihbarat biriminin başındaki Georges Picquart bilgi sızıntısının devam ettiğini keşfettiğinde, kendisini yalanlarla dolu tehlikeli bir labirentin içinde bulur.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler