Sinema tarihinin önemli filmleri Kadıköy'de

1.02.2016
Sinema tarihinin önemli filmleri Kadıköy'de
Etkinlik Caddebostan Kültür Merkezi'nde olacak.

Kadıköy Belediyesi, Onut Kutlar anısına sinema tarihinin önemli filmlerini Caddebostan Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşturacak. İlk gösterim 5 Şubat Perşembe günü, Ezel Akay’ın sunumuyla Federico Fellini’nin Tatlı Hayat filmi olacak.

Onat Kutlar ve arkadaşları tarafından 1965 yılında kurulan Türk Sinematek Derneği’nin 50. yılı dolayısıyla düzenlenen 'Asinematek Yaşıyor, 50. yılda 50 film, 50 sunum' etkinliği kapsamında sinema tarihinin önemli filmleri Kadıköy’e geliyor.

Onat Kutlar’ın anısına Kadıköy Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi işbirliği ve Jak Şalom katkılarıyla düzenlenecek olan etkinliğin Kadıköy ayağı 5 Şubat Perşembe günü Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlıyor. 

Federico Fellini’nin Tatlı Hayat, Andrei Tarkovski’nin Andrei Rublev, Orson Welles’in Yurttaş Kane gibi sinema tarihinin en iyi filmlerinin gösterileceği etkinlikte Ezel Akay, Vecdi Sayar,Mehmet Güleryüz, Bengi Semerci,Erden Kıral, Özgür Mumcu, Tayfun Pirselimoğlu, İlber Ortaylı,Murathan Mungan, Atilla Dorsay, Yankı Yazgan, Ege Cansen, Filiz Kutlar gibi usta isimler sunum yapacak.

Program Caddebostan Kültür Merkezi’nde Cuma akşamları saat 20:30’da başlayacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler