Sinemalarda bu hafta!

30.08.2019
Sinemalarda bu hafta!
Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli toplam 7 yeni film vizyona girdi.

Sinema salonları bu hafta 7 yeni filme ev sahipliği yapıyor. Bu filmlerden 3 tanesini yerli filmler oluştururken geçtiğimiz aylarda Berlin Film Festivali'nden En İyi Film dalında Altın Ayı ödülünü kazanan Çin filmi Elveda Oğlum haftaya damgasını vurabilecek film olarak göze çarpıyor.

Usta yönetmen Woody Allen'ın senarist ve yönetmenliğini yaptığı New York'ta Yağmurlu Bir Gün filmi de seyircilerin ilgisini çekebilir.

Yerli filmlerden İblis Esir-i Beden ve Mircin korku temalı yapımlar olurken, Masal Şatosu: Sihirli Davet filmi ise macera fantastik ögeler barındırıyor.

İyi Seyirler...

1- Elveda Oğlum / Di jiu tian chang / So Long, My Son

Xiaoshuai Wang'ın yönettiği ve Xiaoshuai Wang ve Mei Ah ikilisinin senaryosunu kaleme aldığı Çin menşeli dram filminin başrollerinde Jingchun Wang, Mei Yong, Xi Qi, Jiang Du ve Liya Ai yer alıyorlar.

Elveda Oğlum, Çin’de 1980’lerde yaşayan iki ailenin hayatına odaklanıyor. Film, 1980'lerin pazar odaklı ekonomik reformlarından başlayarak 40 yıllık bir süreyi kapsıyor. İki evli çift bu süreç içerisinde Çin’de yaşanan sosyal ve ekonomik değişikliklere uyum sağlamaya çalışır.


2- New York'ta Yağmurlu Bir Gün / A Rainy Day in New York

New York'ta Yağmurlu Bir Gün, hafta sonu için New York’a gelen genç bir çifte odaklanıyor. Şehir çiftin hayatına yağmurlu kötü bir hava ve bir dizi macera getiriyor. Genç bir kadın olan Ashleigh’in röportaj yapması için New York’a gitmesi gerekmektedir. Ashleigh ve sevgilisi Gatsby, iş için gerçekleşecek olan bu seyahati romantik bir hafta sonu kaçamağına dönüştürmeyi planlar. Uzun zamandır böyle bir kaçamak yapmanın heyecanını yaşayan üniversiteli aşıklar, vakit kaybetmeden yola koyulur. Ancak burada onları kötü bir sürpriz beklemektedir. Romantik ve güneşli bir hafta sonu geçirmeyi planlayan aşıklar, şehre adım atmalarıyla birlikte yağmura tutulur. Burada yapmaları gereken işler nedeniyle farklı yöne savrulan Gatsby ve Ashleigh’nin yolları uzun süre yeniden kesişmez. Bu sırada birbirinden tuhaf maceralara atılan Gatsby ve Ashleigh, yeniden yan yana gelmeyi başarabilecek midir?  

Filmin oyuncu kadrosunda “Call Me by Your Name”in Oscar adayı başrolü Timothée Chalamet, son zamanlarda oyunculuğa iyice alışan şarkıcı Selena Gomez, “Maleficent”ın Aurora’sı olarak yıldızı parlayan Elle Fanning, iki Oscar adaylığı bulunan Jude Law, “Rogue One” ile hatırlanan Diego Luna, “Ray Donovan” dizisiyle beş yıl üst üste Altın Küre’ye aday gösterilen Liev Schreiber gibi isimler yer alıyor.


3- İblis Esir-i Beden

Hira Evren Işık'ın senarist ve yönetmenliğini yaptığı korku-gerilim filminin başrollerini Mehmet Geçgel, Elif Erkanlı, Esin Kaya, Emre Bulut ve Mualla Şahin paylaşıyorlar.

Özel güçlere sahip olan dört arkadaş, astral seyahat yapmak istemektedir. Beden ile ruhun ayrılmasıyla zamanlar ve boyutlar arasında seyahat eden arkadaşlar, kendilerini gizem dolu bir maceranın içerisinde bulur. Bu seyahati üç yüz yıllık bir konakta gerçekleştiren gençler, bu sırada gerçek ve ruhlar alemi arasında sıkışan arkadaşlarını ararken peşlerine korkunç bir varlığın takılmasına neden olur. Tehlikede olan gençler, hayatta kalabilmek ve kendilerine musallat olan varlıktan kurtulabilmek için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalır.


4- Mircin

Başrollerde Korkut Çözer, Elif Kartal, İlke Ketboğa, Hande Sipal ve Turgut Güneş'in yer aldığı korku filminin senaryosunu İlker Çavga kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise Ahmet Yaşar Gümüş oturuyor.

Bir grup arkadaş, bulaşmamaları gereken bir olaya dahil olduklarında kendilerini büyük bir kovalamacanın içinde bulur. Onların bilmediği şey Karaköy'ün karanlık sokaklarından Beykoz'un ormanlarına uzanan bu kovalamacada yalnız olmadıklarıdır. Kendilerini korkunç olayların içinde bulan gençler, en etkili büyülerden olan İspanyol büyüsü ile lanetlenmiştir. Bu büyü sadece lanetleneni etkilemekle kalmaz büyüyü yapanı da mahvedecektir. Hayatları kabusa dönen gençler, lanetin etkisinden kurtulmayı başarabilecekler midir?


5- Masal Şatosu: Sihirli Davet

Burak Kuka'nın yönettiği ve Başak Gülsoy'un senaristliğini yaptığı macera-fantastik temalı filmin başrollerinde Berk Coşkun, Ecrin Su Çoban, Ayça Tilki, Nila Fırat ve Ayşegül Çınar yer alıyor.

11 yaşındaki Neşe, abisi ve arkadaşları, mahallelerinde güzel bir yaz geçirmektedirler. Ancak bir gece Neşe odasının penceresinden bakarken masal kahramanı bir cücenin bahçelerine bir şey sakladığını görür. Ertesi sabah bahçede bulduğu şey masal diyarına açılan kapının sihirli anahtarıdır ve bu anahtar Neşe’nin ve abisinin, arkadaşları ile birlikte o yazın hatta tüm yaşamlarının en unutulmaz iki gününü geçirmelerine sebep olacaktır.


6- Kediler / Cats and Peachtopia

Haftanın tek animasyon yapımı olan Çin menşeli Kediler filminin senarist ve yönetmenliğini Gary Wang üstleniyor.

Blanket adındaki bir kedi, oğlu Cloak ile birlikte şehirdeki yüksek katlı dairelerden birinde yaşamaktadır. Hayatı sadece yaşadığı evden itibaren olan Cloak, dışarıdaki gerçek yaşamı fazlasıyla merak etmektedir. Babasını dışarı çıkmaya ikna edemeyen ve bu yüzden de ona kızan Cloak, artık daha fazla dayanamayarak evden ayrılamaya karar verir. Efsanevi kedi cennetini bulmak için evden kaçan Cloak, zorlu bir maceraya atılır. Oğlu için endişelenen Blanket, onu bulmak için yola koyulmaya karar verir. Ancak bu onun için pek de kolay olmaz. Geçmişte yaşadıklarından dolayı büyük bir korku içerisinde olan Blanket, bunun üstesinden gelip bir Amerika papağanının yardımı ile oğlunun peşine düşer.


7- Abigail: Sınırların Ötesinde / Abigail

ABD-Rus ortak yapımı fantastik macera filmi Abigail'in yönetmenliğini Aleksandr Boguslavskiy yaparken senaryosu yönetmenle birlikte Dmitriy Zhigalov imzasını taşıyor. Filmin başrollerini ise Tinatin Dalakishvili, Eddie Marsan, Rinal Mukhametov, Ravshana Kurkova ve Artyom Tkachenko paylaşıyorlar.

Genç bir kız olan Abigail, gizemli bir salgın hastalık yüzünden sınırları uzun yıllar önce kapatılarak karantina altında kalan bir şehirde yaşamaktadır. Abby henüz 6 yaşındayken babası hastalığa yakalanınca şehir dışına gönderildi. O günden beri babasını bulmayı aklına koyan Abby, babasına ulaşabilmek için yetkililere karşı çıkmaya başlar. Genç kız bu sırada şehrin aslında sihirli bir alan olduğunu öğrenir ve kendisinde olağanüstü yetenekler olduğunu keşfeder.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler