Sinemalarda bu hafta!

6.09.2019
Sinemalarda bu hafta!
Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli olmak üzere 12 yeni film vizyonda!

Sinemaseverleri bu hafta filme doyarken tercih noktasında oldukça zorlanacakları bir hafta bekliyor.

5'i yerli olmak üzere toplam 12 filmin vizyona girdiği haftada animasyon yapımları Uzay Parkı ve Aslan Çocuk özellikle küçük izleyicilerin okulların açılmasından önce mutlaka görmek isteyeceği filmler olarak karşımıza çıkıyor.

Haftanın öne çıkan yapımları arasında ise katıldığı ulusal ve uluslararası 100 festivalden 80'in üzerinde ödülle dönen usta yönetmen Mehmet Tanrısever'in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Bozkır; dünya prömiyerini geçtiğimiz hafta Venedik Film Festivali'nde gerçekleştiren Safy Nebbou'nun yönettiği Hangi Kadın; James Cox'un biyografik drama filmi Düzenbazlar Kulübü; Andy Muschietti'nin yönettiği O Bölüm 2; Kanıt, Kıyamet Deneyi: Aporia ve Araf film serisi gibi yapımlarla tanınan Biray Dalkıran'ın 45 25 #KusursuzCinayet filmlerini ve özellikle Beşiktaş taraftarlarının ilgisini çekeceğini düşündüğümüz Kolej Havası belgeselini sayabiliriz.

Okurlarımıza iyi seyirler dilerken, yeni eğitim döneminde bütün öğrenci kardeşlerimize de başarılar dileriz.


1- 45 25 #KusursuzCinayet

Biray Dalkıran'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Ahmet Saatçioğlu'nun senaristliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Gökhan Mumcu, Mehmet Baştürk, Beyzanur Mete gibi isimler yer alıyor.

9. Sosyal Medya Ödülleri töreninde ödül alan sosyal medya fenomenleri teker teker ve acımasızca öldürülmektedir. İşlenen her cinayetin ardından elde edilen ipuçları, bir sonraki kurbanı işaret etmektedir. O güne kadar yüzlerce cinayeti aydınlatan İstanbul Cinayet Büro dedektifleri, ilk defa arkasında iz bırakmayan zeki bir katil ve çözülmesi imkansız gibi gözüken bir bulmacayla karşı karşıya kalmışlardır. Ya halka tamamlanmadan katili yakalayacak ya da dünyanın ilk kusursuz cinayetler serisine tanıklık edip dosyayı rafa kaldıracaklardır.

 

2- Aslan Çocuk / The Lion Kid

James Snider'ın yönettiği ve BC Furtney'in senaryosunu kaleme aldığı animasyon filmde evsiz kalan aslan yavrusu Kidd'in başından geçen maceralar anlatılıyor.

Evsiz kalan ve kendisine kalacak bir yer bulmak için yola koyulan Kidd, şerifi olmayan bir kasaba olan Tuckerville’e gelir. Kasabanın batı yerleşimine gelen Kidd, burada yeni insanlarla tanışmak ve arkadaş edinmek ister. Kasabada iş aramaya başlayan Kidd, bu sırada Tuckerville'ye yeni şerif atandığını öğrenir. Hakim Ryker, Bayan Scarlet ve Bayan Clarabelle’ın şerif olmasıyla asıl macera başlayacaktır.

 

3- Bharat

Yönetmenliğini Ali Abbas Zafar'ın üstlendiği ve senaryosunu ise Ali Abbas Zafar ile birlikte Soo-jin Park'ın kaleme aldığı aksiyon drama temalı Bollywood yapımı Bharat filminin başrollerinde Hint sinemasının sevilen isimleri Salman Khan ve Katrina Kaif yer alıyor. İkiliye diğer rollerde Sunil Grover, Tabu ve Jackie Shroff eşlik ediyorlar.

Sekiz yaşında bir çocuk olan Bharat, babasından ayrılmak zorunda kaldığında ona bir söz verir. Küçük çocuk babasına, ne olursa olsun ailesini bir arada tutacağına söyler. Karşısına türlü zorluklar çıksa da o sözünü tutmak için elinden geleni yapar. Aradan geçen onca yılın ardından yetişkin bir adam olduğunda bile Bharat, babasına verdiği sözden güç alarak yaşadığı zorlukların üstesinden gelip ailesini bir arada tutmaya çalışır.

 

4- Bozkır

İlk olarak Minyeli Abdullah filmlerinin yapımcılığını üstlenerek adını duyuran usta yönetmen Mehmet Tanrısever'in yönettiği ve senaryosunu kaleme aldığı bol ödüllü Bozkır filminin başrollerinde Soydan Soydaş, Tarık Tanrısever, Süleyman Kabaali, Ayçin Tuyun, Yaşar Alptekin ve Haldun Boysan yer alıyorlar.

Abdullah ile Çolak Ziya, Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan iki arkadaştır. Geçimlerini silah satarak kazanan Abdullah ve Çolak Ziya, her ne kadar birbirlerinden farklı karakterlere sahip olsalar da, yıllardır birlikte hayat mücadelesi vermişlerdir. Abdullah, sözlüsü Emine ile evlenmek için çabalarken, Çolak Ziya ise günü kurtarmaya çalışarak yaşar. Hayatta her şeyden önce mertlik, namus ve şerefe önem veren Abdullah ve Çolak Ziya, bir gün asker arkadaşları Testici Bekir’in evine ziyarete gittiklerinde, kendilerini tahmin edemeyecekleri bir durumun içerisinde bulurlar. Testici Bekir evde yoktur ve onlarla arkadaşlarının eşi Süheyla ilgilenmektedir. Bu durumu fırsat bilen Çolak Ziya, genç kadını yalnız bulduğu bir esnada, ona tacizde bulunur. Abdullah’ın gelmesi ile kaçmaya başlayan Çolak Ziya, Bozkır’ın ıssız tepesine geldiğinde, Abdullah’ın tek kurşunu ile ölür. Büyük bir pişmanlık ve öfke içerisinde olan Abdullah, adalete teslim olmaya karar verir. Ancak hapishanede yaşadığı zorluklar, Abdullah’ın hayatını alt üst eder. Abdullah, sözlüsü Emine’ye kavuşma umuduyla, suçunu inkar etmeye karar verir. Bozkır kabadayısı olan Erol Kara’nın da suçu üstlenmesi ile serbest kalan Abdullah için, asıl hesaplaşma şimdi başlayacaktır.

 

5- Cin-si Bozuk

Bilal Kalyoncu'nun yönettiği ve senaristliğini üstlendiği korku komedi temalı filmin başrollerini ise Barbaros Dikmen, Doğa Konakoğlu, Norapella, Belinay Sandıkçı ve Yasin Obuz paylaşıyorlar.

Onur ve Berk her türlü zorluğun üstesinden birlikte gelmeye çalışan iki yakın arkadaştır. Onur’un derdi olduğunu gören Berk yine arkadaşını yalnız bırakmaz. Onur, sevgilisi Bahar ile yakınlaşmaya çalışmakta ancak bunu bir türlü başaramamaktadır. Cennetten kovulanlar isimli bir grup insanla ilgili bir hikaye anlatan Berk, Onur ile birlikte onları kurtarmak için bir plan yapar. Bu plan hem Onur ve Bahar’ın birlikte vakit geçirmesini hem de ikilinin para kazanmasını sağlayacaktır. Bir belgesel çekmek için kolları sıvayan ikili, işler düşündükleri gibi gitmediğinde kendilerini tahmin bile edemeyecekleri durumların içinde bulur.

 

6- Düzenbazlar Kulübü / Billionaire Boys Club

Kevin Spacey, Ansel Elgort, Taron Egerton, Emma Roberts ve Suki Waterhouse'un başrolleri paylaştığı biyografi, drama ve gerilim temalı filmin yönetmen koltuğunda James Cox otururken senaryoda ise James Cox ve Captain Mauzner'in imzaları var.

80'lerin ortasında Beverly Hills'ten gelen varlıklı bir mirasyedi olan genç Joe Hunt, aynı zamanda girişimciliği ile tanınır. Kendi gibi zengin bir çevreden gelen bir grup gençle birlikte, hem daha çok kazanmak hem de kendilerini daha özel hissetmek için Billionaire Boys Club'ı kurarlar. Ancak saadet zinciri olarak işleyen kulüpte, işler bekledikleri gibi gitmez. Saadet zinciri olarak işleyen kulübe, insanlar yaptıkları tüm birikimleri zincire teslim etmekte, şehrin varlıklı kesiminden ve dev şirketlerden yatırım teklifleri yağmaktadır. Joe Hunt ve arkadaşlarının kurduğu saadet zinciri kısa sürede Los Angeles’ın yıldızı haline gelse de, gençler kendilerini FBI radarına girmekten kurtaramaz.

 

7- Hangi Kadın / Celle que vous croyez - Who You Think I Am

Dünya prömiyerini geçtiğimiz hafta Venedik Film Festivali'nde gerçekleştiren ve başrolde usta oyuncu Juliette Binoche'nin yanı sıra François Civil, Nicole Garcia, Marie-Ange Casta, Charles Berling'in paylaştığı dram filminin yönetmen koltuğunda Safy Nebbou otururken senaryo ise Nebbou ile birlikte Camille Laurens'in kalemlerinden çıkmış.

50 yaşında, iki çocuk annesi ve akademisyen olan Claire, kendisinden genç olan sevgilisi tarafından terk edilir. Ayrıldığı sevgilisini Jo’yu sosyal medya üzerinden takip etmek isteyen Claire, sahte bir Facebook profili oluşturmaya karar verir. 24 yaşında, sarışın, genç ve güzel bir kadın fotoğrafı ile yeni bir hesap oluşturan Claire, sosyal medyada Clara Antunés kimliğine bürünür. Claire, yarattığı bu kurgusal karakter ile Jo’ya ulaşmak için onun yakın arkadaşı Alex’e arkadaşlık isteği gönderir. Alex’in teklifi kabul etmesiyle ikisi arasında başlayan sohbet, bir süre sonra ikisinin arasında beklenmedik bir bağın oluşmasına neden olur. Alex’in sanal ortamda konuştuğu 24 yaşındaki kadınla tanışmak istemesi ise işlerin karışmasına neden olur. Alex ile konuşmaya kendisini kaptıran ve bir süre sonra duygularının önüne geçemeyen Claire, kendisini içinden çıkılması zor bir durumun içine sokar. Sanal bir dünyada gerçek bir aşkın içine düşen Claire, zor bir karar vermek zorunda kalır.

 

8- Kolej Havası

Mehmet Sertan Ünver yönettiği belgesel film Kolej Havası, Beşiktaşlı olmanın ne demek olduğunu, Türk futbolunun dünü ve bugününü gözler önüne seriyor.

İyi bir insan olmanın, sporu sevgi, saygı ve dostluk içinde insan hayatına dahil etmenin önemi üzerinde durulan belgeselde, Ali Gültiken, Metin Tekin, Feyyaz Uçar, Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek Gökhan Keskin, Ulvi Güveneroğlu gibi efsane futbolcuların yanı sıra Zafer Algöz ve Feridun Düzağaç gibi sanatçıların gözünden Beşiktaş ve Beşiktaşlı olmak anlatılıyor.

 

9- O Bölüm 2 / It: Chapter Two

Gary Dauberman'ın Stephen King'in aynı adlı romanından senaryolaştırdığı O Bölüm 2'nin yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi Andy Muschietti yapıyor.

Pennywise'ın geri dönüşü sebebiyle, çocukken söz verdikleri gibi kasabaya geri dönen yetişkinler bir kez daha şeytani palyaço ile karşı karşıya kalıyor. Ancak yıllar sonra bir araya gelen ekibin birbirlerini yeniden tanımaları da bir hayli zor olur. Artık evli bir adam olan Bill ve sevgilisinden şiddet gören Beverly başta olmak üzere, tanıştıklarından bambaşka hayatlar yaşayan eski arkadaşlar, bir kez daha el ele vermek zorunda kalır.

 

10- Serseriler

Yönetmenliğini ve senaristliğini Ulaş Bahadır'ın üstlendiği, komedi ve aksiyon türündeki 'Serseriler' filminin oyuncu kadrosunda yönetmen ile birlikte Serdar Sezgin, İbrahim Can Varlı, Sadık Gürbüz, Semra Dinçer ve Sevcan Orhan gibi isimler yer alıyor.

Meslekten ihraç edilmiş eski bir polis olan Bülent ile düzgün bir hayatı ve ailesi olmayan Fuat iki yakın arkadaştır. Aynı barda işletme müdürü ve güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Fuat ile Bülent, patronlarının tatile gitmesini fırsat bilip mekanın alt katındaki depoyu kumarhaneye çevirir. Kumarhaneden köşeyi dönmeyi düşünün Fuat ile Bülent’in hayali, polislerin düzenledikleri operasyonla suya düşer. Kendilerini nezarethanede bulan ikilinin yolu burada bir mağazayı hackleyen Yılmaz ile kesişir. Serbest kalmalarının ardından birlikte parayı bulmanın yolunu arayan üç kafadar, giriştikleri işlerin hepsini batırır. Yeniden kumarhane işine dönmek isteseler de kısa sürede yakalanma korkusundan bu düşüncelerinden vazgeçen ekip, Yılmaz’ın aklına gelen mobil kumarhane fikrini hayata geçirmeye karar verir. Banka hesaplarını hackleyerek gereken parayı toplayan Yılmaz, vakit kaybetmeden mobil kumarhaneyi açar. Sonunda istedikleri sonucu elde eden Fuat, Bülent ve Yılmaz, çok geçmeden peşlerine düşen Emniyet teşkilatını atlatmak için zorlu bir mücadeleye girişir. 

 

11- Uslu Çocuklar / Good Boys

Gene Stupnitsky'nin yönettiği ve senaryosunu Lee Eisenberg'le birlikte kaleme aldığkı filmin başrollerini Jacob Tremblay, Keith L. Williams, Brady Noon, Molly Gordon ve Millie Davis paylaşıyorlar.

Max, 12 yaşında bir çocuktur. Sınıf arkadaşlarının hazırladığı öpüşme partisine davet edilen Max, nasıl öpüşüleceğini bilemediği için oldukça panik haldedir. Bu duruma bir çözüm bulmak isteyen Max, yakın arkadaşları Thor ve Lucas birlikte bir plan yapar. Sevişen genç komşularını izlemeyi planlayan gençler, bunun için Max’in kullanmasına izin verilmeyen babasına ait olan drone’u alırlar. İşleri bitince drone’u kimse fark etmeden yerine koymayı planlayan gençlerin işleri pek de düşündükleri gibi gitmez. İşlerin kontrolünden çıkması ile drone imha edilince, üç arkadaş Max’in babası eve gelmeden önce drone’u yerine koyabilmek için zorlu bir maceraya atılır.

 

12- Uzay Parkı / Astro Gardener

Türkçe dublaj seçeneğiyle izleyebileceğiniz Güney Kore menşeli fantastik macera temalı animasyon filmi Uzay Parkı'nın yönetmenliğini ve senaristliğini Jong-Shik Won üstleniyor.

 

Suha babasını kaybetmesinin ardından annesi ile sürekli bir çekişme içinde olan bir kızdır. Annesi çalıştığı için büyük annesi ile birlikte küçük bir kasabada yaşayan Suha, bir gece yıldızları seyrederken kendisini bir anda bir uzay parkının içinde bulur. Küçük kız, evrendeki tüm yıldızlarla ilgilenen bu parkı oldukça büyüleyici bulur. Bu sırada dünyayı yok edecek bir tehlike meydana geldiğinde Suha uzaylı dostu ile birlikte harekete geçer. Karanlığın oluşmasını engellemeye çalışan ve böylece yıldızların yok olmasını planlayan kötülüğe karşı zorlu bir maceraya atılan Suha, karanlığı geri getirmeyi başarabilecek midir?


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler