Sinemalarda bu hafta!

6.9.2018
Sinemalarda bu hafta!
7-13 Eylül haftasında 7 yeni film sinemaseverlerin huzurunda olacak.

7 Eylül haftasında 3'ü yerli, 3'ü yabancı ve 1'i animasyon olmak üzere 7 yeni film izleyicilere merhaba diyecek.

İşte haftanın filmleri:

Alfa Kurt

Yönetmenliğini Albert Hughes ve senaristliğini ise Dan Wiedenhaupt ile birlikte Albert Hughes'un üstlendiği aksiyon-drama-gerilim temalı filmin başrollerinde Kodi Smit-McPhee ve Natassia Malthe var. Onlara eşlik edecek isimlerse Leonor Varela, Jóhannes Haukur Jóhannesson ve Mercedes de la Zerda.

20 bin yıl önce Avrupa'da üst paleotik çağ döneminde geçen Alpha, konu olarak genç bir adamın bir kurt ile arkadaşlığını işliyor. Genç bir adam, kabilesinin en elit grubuyla ilk avına çıktığında yaralanır. Kendine geldiğinde yalnız olduğunu fark eder ve ölüme terk edildiğini anlar. Acımasız, ağır, yabani şartlara karşı hayatta kalmak için mücadele etmesi gerekecektir. Bu sırada sürüsünden ayrılmış bir kurt bulur. Yavaş yavaş kurt ile birbirlerine alışmaya başlarlar ve güvenmeyi öğrenirler. Tüm olumsuzluklara karşı beraber sayısız zorluklardan, tehlikelerden geçerek ölümcül kış gelmeden evlerine ulaşmaya çalışırlar.

Arı Maya 2: Bal Oyunları

Haftanın tek animasyon filmi Arı Maya 2: Bal Oyunları 2014 yılında vizyona giren Arı Maya'nın devamı filmi olma özelliğini taşıyor.

Arı Maya 2: Bal Oyunları, katılmak zorunda kaldığı yarışı kazanmak için arkadaşları ile birlikte mücadele veren Maya’nın hikayesini anlatıyor. Maya, arkadaşları tarafından sevileni tatlı ve maceracı bir arıdır. Bir gün Buzztropolis Kraliçesi'ni yanlışlıkla herkesin içerisinde utandırınca başı derde girer. Kovanını riske atan Maya, kovanını kurtarabilmek için aralarında birtakım uyumsuz böceğin yer aldığı bir takımla Bal Oyunları’na katılmak zorunda kalır. Maya ne olursa olsun bu yarışı kazanmak zorundadır, yoksa kovanın kış boyunca hazırladığı balı Buzztropolis Kraliçesi'ne vermek zorunda kalacaktır. Kovanını kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişen Maya, en iyi dostu Willy, şapşal karıncalar Arnie ile Barney ve bilge çekirge Flip’in yardımını alır. Maya, arkadaşlarının yardımı ile bu uyumsuz takımı toparlayıp rakiplerini yenmeyi başarabilecek midir?

Filmin yönetmenlik koltuğunda Noel Cleary, Sergio Delfino ve Alexs Stadermann üçlüsü oturuyor. Senaryoda ise Fin Edquist, Alexs Stadermann ve Noel Cleary'nin imzaları var.

Filmin orijinal seslendirme kadrosunda Coco Jack Gillies, Benson Jack Anthony, Richard Roxburgh, Justine Clarke, Linda Ngo gibi isimler yer alıyor.

Baba Nerdesin Kayboldum

Dram türündeki filmin, yönetmen ve senaristliğini Ahmet Karaman üstlenmiş. Başrollerde ise Baran Akbulut, Yıldız Çağrı Atiksoy, Yiğit Kirazcı, Bestemsu Özdemir ve Tomris Çetinel var. 

Filmde rol alan başarılı ve yakışıklı oyuncu Yiğit Kirazcı'nın, Uluslararası Milano Film Festivali’nde Yabancı Film kategorisinde 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülüne layık görüldüğünü de unutmadan belirtelim.

Yıllardır sinema sektöründe çalışan ve hayallerine kavuşamayan Aşkın, babasının ölümüyle memleketine geri döner. Aşkın bir yandan babasının ölümünün acısını çekerken bir yandan da yıllar önce reddettiği hayatına geri dönmesinin yıkımını yaşar. Kendisine sürekli yeni bir yer arayan Aşkın; ailesi, yakın arkadaşı Ali ve onu değiştirmeyi kendisine görev edinmiş Oya arasında yeni bir hayat kurmaya çalışır. Aşkın, değiştirmek istediği bu dünyada düşlediği hayatı kurabilecek midir?

Keloğlan

Türk insanının efsane kahramanı Keloğlan'ı yeniden günümüze taşıyan filmin yönetmeni Süleyman Mert Özdemir, senaristi ise Ferhat Ergün.

Fantastik-komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Atilla Doğukan Türkyılmaz, Yağmur Ün, Asuman Dabak, Kaya Akkaya, Yakup Yavru, Esvet Şahin gibi isimler yer alıyor.

Pratik zekası ve temiz kalpliliği ile bilinen Keloğlan, Cankız’ın yardım çağrısına kayıtsız kalamaz. Hayvanların hayatı tehlikedir. Keloğlan ve arkadaşları hayvanların soyunu tüketmeye çalışan zalimlere karşı savaşmak zorundadır. Keloğlan bu sefer de zekası sayesinde zalimleri yenebilecek midir?  

Komplo

Yönetmenliğini Per Fly ve senaristliğini ise Per Fly ile Daniel Pyne'nın yaptığı Tarihi-drama-gerilim türü filmn başrolünde Theo James ve Ben Kingsley var. İkiliye Türk oyuncu Belçim Bilgin, Jacqueline Bisset ve Rossif Sutherland yardımcı oluyorlar.

Genç Michael Birleşmiş Milletler temsilcisi olarak çalışmaktadır. Hayatı boyunca hep bir diplomat olmak istemiş olan Michael'ın hayali ise dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek ve ülkeler arasındaki barışı güçlendirmektir. Michael'ın yeni görevi ise Birleşmiş Milletler'in, Oil for Food (Yemek İçin Yağ) Programı'na bağış toplamaktır. Programın başındaki akıl hocası Pasha, programı yakından gözlemlemesi için Michael'ı Irak'a getirir. Ancak Michael görünüşte yardımsever görünen bu kampanyanın altında kimi yolsuzlukların yattığını fark eder. Irak'ın petrol rezervlerini içeren bu komploya nasıl yaklaşacağına karar vermek zorunda olan Michael, diplomasinin karanlık tarafını keşfetmek zorunda kalacaktır.

Transit

Haftanın bir diğer dram filmi Transit'in yönetmeni Christian Petzold. Senaryo ise Christian Petzold ile birlikte Anna Seghers'e ait.

Başrollerde ise Franz Rogowski, Paula Beer, Godehard Giese, Maryam Zaree, Barbara Auer var.

Film 2. Dünya Savaşı Avrupa'sında geçiyor. Alman askerleri Paris’in hemen dışındadır. Gerog, Weidel adlı bir yazarın eşyalarını ulaştırmak için yola çıkar ve Marsilya’ya ulaşır. Fakat şehre geldiğinde Weidel’in işkence korkusundan intihar ettiğini öğrenir. Artık eşyaları ona kalmıştır. Bunların içinde bir roman taslağı, bazı mektuplar ve Meksika Elçiliği’nin vize güvencesi vardır. Sadece ayrılacaklarını kanıtlayabilenler bir liman kentinde bulunabilir ve bu da potansiyel bir ülkeden giriş iznidir. Georg, koşullar gereği Weidel’in kimliğine bürünür. Şehirden ayrılmak için onay beklediği sırada birçok mülteci ile ilişki kuran Georg’un, gizemli Marie ile tanışınca tüm planları değişir.

Zifir-i Azap

Haftanın tek korku-gerilim temalı filmi Zifir-i Azap'ın yönetmen, senarist ve yapımcısı Haydar Işık. Senaryoda ayrıca Özlem Bölükbaşı'nın da imzasını görebilirsiniz.

Filmin oyuncu kadrosunda Ümit Acar, Burhan Çelik, Ayberk Yılmaz, Ömer Konakçı, Mehmet Aydoğmuş, Ömer Baran gibi isimler yer alıyor.

Film, kısa yoldan para kazanmak için arkadaşları ile define aramaya giden Hakan’ın yaşadığı korkunç olayları konu ediyor. Hakan, zengin olmanın hayali ile yaşayan hırslı bir adamdır. Kısa yoldan para bulmanın derdine düşen Hakan, bunun için her şeyi yapmaya göze alır. Para kazanma hırsı yüzünden adeta gözü dönmüş olan Hakan farkında olmadan arkadaşlarını da etkiler. Hakan, arkadaşlarını da yanına alarak define bulmak için bilmedikleri bir sona doğru yola koyulur. Çıktıkları bu yolculuk onların hayatının alt üst eder. Boyabat Kalesi’ne varan yolculukları ölümün soğuk yüzü ile karşı karşıya kalmalarına neden olur. Aklın sınırlarını zorlayan yolculukları bin yılı aşkın süredir toprağın altında bekleyen tılsımlı bir gömüye varır. Ancak bu lanetli keşif Hakan’ın umduğu gibi onu zengin edip hayatını kurtarmayacak, hayatını kara ve korkunç bir kabusa çevirecektir.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler