Sinemalarda bu hafta!

21.02.2019
Sinemalarda bu hafta!
Türkiye sinemalarında bu hafta 7 yeni film vizyona giriyor.

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 7 yeni film vizyona girecek. Yerli filmlerin ağırlıkta olduğu bu haftada seyircileri bir de animasyon filmi izleyecekler.

 

 

 

İşte haftanın filmleri

Sibel

Bu hafta vizyona girecek filmlerin en başında Sibel filmi var. Film geçtiğimiz yıl Ağustos ayında düzenlenen 71. Locarno Film Festivali'nde, Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI) Ödülü'ne layık görülmüştü.

Türk, Fransız, Alman ve Lüksemburg ortak yapımı olan filmin yönetmen ve senaryo koltuğunda Fransız Guillaume Giovanetti ile Türk Çağla Zencirci oturuyor. Başrollerde ise Damla Sönmez, Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan, Gülçin Kültür Şahin ve Meral Çetinkaya yer alıyor.

Filmin konusuna gelince;

25 yaşındaki Sibel, babası ve kız kardeşi ile birlikte Karadeniz’de gözlerden uzak bir köyde yaşamaktadır ve aynı havayı soluduğu köylüleri tarafından uğursuz olarak kabul edilmiş ve dışlanmıştır. Dilsiz bir kız olan Sibel’in kendi halinde bir yaşantısı vardır ve ancak atalarından kalma bir gelenek olan ıslık çalma sayesinde çevresindekilerle iletişim kurabilmektedir. Sibel'in hayatı, bir gün ormanda gezintiye çıktığı sırada bir yabancı ile karşılaşması ile bambaşka bir hal alır. 

New York in New York

Muammer Koçak ve Serdar Gözelekli'nin yönetmenliğini birlikte yaptıkları filmin senaryosunda Çağın Türker'in imzası bulunuyor. Filmin başrollerini Rafael Cemo Çetin, Mine Kılıç, Ahmet Yıldırım ve Ahmet Utlu paylaşıyor.

New York'lu bir fotoğrafçı olan Dylan, büyük bir vicdan azabı içerisindedir. Dylan, bir kaza sonucu bir adamın ölümüne neden olur. Daha fazla bu acıyla yaşamak istemeyen Dylan, ölen adamın eşi Dilber'i bulup ondan özür dilemek ister. Bu yüzden yola koyulan genç adam, Dilber ile konuşabilmek için onu takip etmeye başlar. Ancak yaşadığı yere kadar takip ettiğinde beklenmedik durumlar gelişir. Ağabeyinin intikamını almak isteyen Mürtüz, işlerin iyice içinden çıkılmaz bir hal almasına neden olur. Artık ortada büyük bir kovalamaca vardır. Tüm gücüyle Mürtüz'den kaçmaya çalışan Dylan, sonunda kendisini hiç olmak istemeyeceği bir yerde bulur. O artık en büyük düşmanının evinde hapsolmuştur.

Döndüm Ben

35 yaşında takıntılı ve evhamlı bir adam olan Cenk, hayatından oldukça bunalmıştır. Artık hayatına yeni bir yön vermek, köklü bir değişiklik yapmak istemektedir. Bunun için de ilk iş olarak eşi Melda’dan ayrılmayı kafaya koyar. Ancak bunu nasıl becerebileceği konusunda hiçbir fikri yoktur. Cenk, karısından ayrılmayı sağlayacak bir yol bulmak için en yakın arkadaşı olan Samet’in yardımına başvurur. Samet ile birlikte Melda’dan ayrılmak için türlü dalavere çeviren Cenk için bunu başarmak pek kolay olmaz. Ancak onca oyun sonunda Melda’yı ayrılma noktasına getirdiğinde işler değişir. Eşinin değerini anlayan Cenk, yaptıklarından sonra onun gibi birisini artık hak etmediğini düşünmeye başlar. Eşinden ayrılmaktan vazgeçen ancak her şeyi berbat eden Cenk, artık eşini tamamen kaybettiğini düşünür. Ancak vazgeçmeye hiç niyeti yoktur. Cenk bu sefer eşine geri döndüğünü kanıtlamak için elinden geleni yapar.

Başrollerinde Burak Satıbol, Ayhan Taş, Dilara Öztunç, Sadi Celil Cengiz, Volkan Başaran, Dost Elver ve Yiğit Arı'nın yer aldığı filmin senaryosunda Volkan Hamamcıoğlu ve Cengiz Eşiyok, yönetmenliğinde ise Ömer Faruk Yardımcı'nın imzası bulunuyor.

Tez: 13. Gece

Gerilim-korku temalı filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Taylan Işıklar üstlenmiş. Başrollerde ise Benan Kılıç, Fulya Işıklar ve Hüseyin Yaman var.

Gaye, klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapan genç bir kadındır. Tezi için bir konu belirlemesi gereken Gaye, erkek arkadaşı Emre’nin önerisi ile psikolojik sorunları olan Narin adındaki bir kız ile tanışır. Narin’in yaşadığı sorunlar ile ilgili çalışmak isteyen Gaye, bu süreçte Narin’in yanına taşınır. Gaye, eve taşınmasının ardından, kardeşi Barış’ın kendisine yolladığı kamera ile yaptıkları seansları çekmeye başlar. Ancak bir süre sonra genç kızdan kimse haber alamaz. Kardeşinin başına gelenleri öğrenmek isteyen Barış, kamera görüntülerini izlemeye karar verir. Barış, kameradaki kayıtlara baktığında sadece 13 gece çekim yapıldığını fark eder. 13 gecenin ardından yaşananları ise kimse beklememektedir.

Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 / Happy Death Day 2U

Christopher Landon'ın senarist ve yönetmeni olduğu filmi 2017 yılında vizyona giren Ölüm Günün Kutlu Olsun filminin devamı olarak çekildi. İlk filmde de başrolde yer alan Jessica Rothe, Israel Broussard ve Charles Aitken'e ikinci filmde Phi Vu, Ruby Modine, Suraj Sharma, Sarah Yarkin, Rachel Matthews eşlik ediyorlar.

Katili tarafından korkunç bir şekilde öldürülen Tree adındaki genç bir kadının, öldürüldüğü günün sabahına uyanıp, korkunç günü tekrar tekrar yaşamasının konu edildiği Ölüm Günün Kutlu Olsun’un devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda bir kez daha Christopher Landon oturuyor. Filmin kahramanı Tree, devam halkasında tekrar tekrar ölmenin, gelecekteki tehlikelerden daha kolay olduğunu fark eder. Kendisi gibi aynı günü tekrar tekrar yaşamaya mahkum olan Ryan Phan’a yardımcı olmaya çalışan Tree, döngüden nasıl kurtulduğunu anlatarak genç adama çözüm bulmaya çalışır.

Git Be Abi / Go Brother!

Abisinin bitmek bilmez şakalarından ve eziyetlerinden bıkan Shimiao ondan nefret etmektedir. Hayatı, abisi yüzünden adeta cehenneme dönen genç kızın en büyük arzusu, tüm atıştırmalıklarını yiyen, okula geç kalması için alarmını kapatan, kumbarada biriktirdiği paraları alan ve bunun gibi türlü oyunlarla kendisini zor durumda bırakan abisinden kurtulmaktır. Yaşadıklarından artık iyice bunalan Shimiao, bir gün hiç gerçekleşmeyeceğini düşünse de bir dilek diler ve abisinin hayatından çıkmasını ister. Dileği çok geçmeden gerçekleşince, Shimiao kendisini eğlence ve macera dolu olaylar silsilesi içerisinde bulur.

Fantastik komedi filmi Git Be Abi'nin yönetmen koltuğunda Fen-fen Cheng oturuyor. Başrollerde Yuchang Peng, Zifeng Zhang, Jinmai Zhao, Liu Guanyi ve Kele Sun var.

Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna / The Snow Queen 4

Haftanın tek animasyon filmi karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna filmi daha önce üç kez çekilen Karlar Kraliçesi filminin dördüncü filmi. Rus yapımı filmin yönetmennliğini ve aynı zamanda senaryosunu Robert Lence ve Aleksey Tsitsilin üstlenmiş.

Güçlü bir kral, Karlar Kraliçesi'nin yaptıkları yüzünden neredeyse ailesini kaybedecek konuma gelir. Kral, yaşananların ardından dünyadaki bütün büyüleri yasaklamanın yolunu bulur. Tüm sihirli güçlere sahip olan her şeyi Mirrorlands’a hapseder. Onu durdurmayı göze alabilen tek kişi ise Gerda’dır. En büyük gücün iyilik ve dostluk olduğunu düşünen Gerda, bu büyülü dünyayı kurtarmak için büyük bir maceraya atılır. Bu zorlu süreçte Gerda’ya troller, korsanlar, hatta Karlar Kraliçesi bile yardım eder. 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler