Sinemalarımızda bu hafta!

11.09.2020
Sinemalarımızda bu hafta!
Türkiye sinema salonlarında bu hafta 8 yeni film vizyona giriyor.

Sinema salonlarımızda bu hafta sonu 8 yeni film meraklılarıyla buluşuyor. Vizyona giren yapımların 6'sını yabancı menşeli filmler oluştururken sinemaseverler aksiyon ve gerilime doyacaklar.

Yabancı yapımlardan Fırtınalı Soygun ve vizyona girmesi uzun zaman alan Yeni Mutantlar; yerli yapımlardan ise Uzun Zaman Önce filmlerini izlemenizi tavsiye edebiliriz.

intersinema.com olarak iyi seyirler ve sağlıklı günler dileriz.


Break the Silence: The Movie

Güney Kore'nin pop müzik kültürü K-Pop'un önemli temsilcilerinden BTS grubunun çıktığı turneden kamera önü ve arkasından görüntüler ve üyeleriyle yapılan röportajlar K-Pop hayranlarının beğenisine sunuluyor.

 

Deney

Birol Kurt'un yönettiği ve Serkan Aygören'in senaryosunu kaleme aldığı gerilim filminin başrollerini Selçuk Kılıç, Serdar Yıldırım, Ercüment Fidan, Büşra Acar ve Emel Genç paylaşıyor.

Albay Vladimir, askeri bilim adamıdır. Gizli bir deney üzerinde çalışan Vladimir, Rus hükümetinden deney için gereken izinleri alamayınca çareyi Türkiye'ye gitmekte bulur. Sahte evrak hazırlayıp ekibi ile birlikte Türkiye'ye giden Vladimir, gizli bir mekanı hücre ve sağlık ekipmanları ile donatır. Uyku üzerine bir deney yapan Vladimir, bunun için uygun denek aramaya başlar. Kaldığı evin çevresinden insanları kaçırıp onları hücrelere koyan Vladimir, tüm hazırlıklarını bitirip 30 günlük uyku deneyini başlatır. 6 kişinin bulunduğu hücrede 30 gün boyunca deneklerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak şeyler bulunur. Hücrenin içi, deneklerin uyumalarını engellemek için ışık ve odaya kimyasal salmak için düzenekler döşenir. Deneyin on beşinci gününden itibaren deneklerde bir takım farklılıklar görülmeye başlar. Gün geçtikçe insanlıktan çıkan denekler, içlerinde gizli kalan karanlık tarafından ele geçirilir.

 

Fırtınalı Soygun / Force of Nature 

Michael Polish'in yönettiği ve Cory M. Miller'ın senaristlini üstlendiği aksiyon filminin başrollerini Emile Hirsch, Mel Gibson, David Zayas, Kate Bosworth ve  Stephanie Cayo paylaşıyor.

Büyük bir soygun planlayan bir çete, kasırga tüm şehri ele geçirdiğinde harekete geçer. Suçluların bir binayı istila etmesinin ardından olay yerine gelen polisler, binada oturan insanların tahliye edilmesini planlar. Ancak kasırga olması insanların tahliye edilmesini de riskli bir hale getirir. İnsanların tahliye edilmesini reddeden bir polis dedektifi, onları korurken hırsızlarla zorlu bir savaşa girişir.

 

Hadi Gidelim / Onward 

Haftanın tek animasyon yapımının yönetmen ve senarist koltuğunda Dan Scanlon otururken orijinal seslendirmelerde Tom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-Dreyfus ve Octavia Spencer gibi sevilen oyuncular görev alıyor.

Hadi Gidelim, babalarını çok küçük yaşta kaybeden iki genç Elf kardeşin hikayesini konu ediyor. Kardeşler, hatırlamakta zorlandıkları ve çok özledikleri babaları ile son bir gün geçirme fırsatlarının olduğunu öğrenirler. Dünyada var olan bir büyü, onların babaları ile kavuşmalarını sağlayacaktır. Kardeşler, bu fırsatı kaçırmamak için ne yapıp edip büyüye sahip olmanın yolunu bulmalıdır. Kendilerini zorlu bir mücadeleye sokan kardeşler, büyüye ulaşıp babalarını son bir kez görebilme imkanını bulabilecekler midir?


Karanlığın İçinden / The Dark Within 

Başrollerini Kendra Carelli, Mark Wood, Paul Flannery, Niko Foster ve Stephanie Lynn Styles'in paylaştığı korku filminin yönetmenliğini David Ryan Keith üstlenirken senaryosunu yönetmen Keith ve Paul Flannery ile birlikte kaleme alıyorlar.

Genç bir adam olan Marcus, hayatı boyunca ailesinin aniden ortadan kaybolup, muhtemelen ölmüş olabileceği gerçeğinin etkisinden çıkamaz. Yaşanan trajedinin ardındaki gerçekleri öğrenmek isteyen Marcus, bunun için ormanda bulunan ebeveynlerine ait olan kulübeye gitmeye karar verir. Marcus burada korkunç deneyler, tehlikeli insanlar ve hayal edebileceğinden çok daha kötü durumlarla karşı karşıya kalır.

 

Silahlar Fora / Guns Akimbo 

Jason Lei Howden'in yazıp yönettiği aksiyon - komedi temalı filmin başrollerinde Daniel Radcliffe, Samara Weaving, Rhys Darby, Ned Dennehy ve Natasha Liu Bordizzo yer alıyor.

Miles, eski kız arkadaşı Nova’ya hala aşık olan genç bir adamdır. Onun hayatı, Skizm adındaki bir çetenin düzenlediği internet sitesi sayesinde insanların birbirleri ile dövüşmesini sağlayan bir platforma yanlışlıkla katılmasıyla bambaşka bir hal alır. Kendisini bir anda tehlikeli bir dünyanın içinde bulan Miles, ellerine bağlanan tabancalar ile uyandığında durumun düşündüğünden de kötü olduğunu fark eder. İlk rakibinin Skizm'in yıldızı Nix olduğunu öğrenen genç adam, hayatta kalabilmek için korkularıyla yüzleşmek zorunda kalır. 

 

Uzun Zaman Önce / Long Time Ago 

Yönetmenliği ve senaristliği Cihan Sağlam'a ait olan drama - gizem temalı filkmin başrollerini Onur Dikmen, Serdar Orçin, Reha Özcan, Nihan Okutucu ve Ümit Çırak paylaşıyor.

Genç bir adam olan Ahmet'in yaşadığı kasabada kuaför dükkanı işleten karısı Sevgi ile sıradan bir hayatı vardır. Çiftin evliliklerinin üzerinde bir süredir kara bulutlar dolaşmaktadır. Ahmet, eşi ile arasındaki sorunun başka bir adamdan kaynaklandığını düşünmektedir. Karısının kendisini aldattığından şüphelenen Ahmet'in bu düşüncesi, kasabaya bir yabancının gelmesi ile iyice artar. Ahmet'in kardeşi olan Mehmet'in hayatı, bir gece yarısı köhne bir gaz istasyonunda bulunduğu sırada aldığı telefonla alt üst olur. Telefonun ucunda kardeşi Ahmet vardır ve kendisinden yardım istemektedir. Kardeşine yardım etmekten başka çaresi olmayan Mehmet, vakit kaybetmeden kardeşinin yanına gider. Bir araya gelen iki adam, kendilerini işledikleri cinayetin ortasında bulur.

 

Yeni Mutantlar / The New Mutants 

Vizyona girme süreci oldukça sancılı geçen filmin başrollerinde Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Maisie Williams, Alice Braga ve Happy Anderson yer alırken yönetmen koltuğunda Josh Boone oturuyor. Filmin senaryosu yönetmen Boone ile Bob McLeod'un imzalarını taşıyor.

Rahne Sinclair, Illyana Rasputin, Sam Guthrie ve Roberto da Costa, psikiyatrik takip için izole bir hastanede tutulan dört genç mutanttır. Bu gençleri kendileri ve toplum için tehlikeli bulan Dr. Cecilia Reyes, onları yakından izleyip, güçlerini nasıl kullanacaklarını öğretmek için çalışır. Bu sırada aralarına Danielle Moonstar’ın katılmasıyla birlikte tuhaf olaylar meydana gelmeye başlar. Kendi iyilikleri için rehabilitasyon merkezinde tutulduklarını düşünen grup, çok geçmeden burasının düşündükleri gibi bir yer olmadığını keşfeder.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler