Sinemanın isimsiz kahramanları anısına!

16.02.2021
Sinemanın isimsiz kahramanları anısına!
Bir bellek yolculuğu 'Milyon Dolarlık Afiş' belgeselinden fragman paylaşıldı.

Sinemaseverleri film afişlerinden başlayarak bellek yolculuğuna çıkartan belgesel Milyon Dolarlık Afiş belgeselinden fragman paylaşıldı.

“Altın Fırçalı Adam” belgeselinin yönetmeni Fatih Yürür ve yapımcısı Hakan Tunga Kalkan yeniden işbaşında! Bu sefer afişlerin gizli kalmış dünyasında bir yolculuğa çıkıyorlar. Bu yolculukta Türkiye’deki “Milyon Dolarlık Afiş”in peşinde olacaklar.

Fatih Yürür'ün yönettiği ve yapımcı Hakan Tunga Kalkan ile birlikte hayata geçirdiği belgesel film, izleyicilerini sinema afişleri üzerinden eşsiz bir tarihi yolculuğa çıkarmayı hedefliyor.

İmzaları posterlerde kaybolmuş sanatçılarla röportajlar, koleksiyoncuların film posterleri hakkındaki düşünceleri ve satıcıların film posterleri hakkında farklı hikayeleri gibi farklı görüş açılarına yer verecek olan Milyon Dolarlık Afiş, sinema sevgisini farklı bir dille anlatacak. İllüstratörlerden yönetmenlere, yapımcılara, izleyicilere kadar uzanan bu belgesel, sinemaseverleri derin bir bellek yolculuğuna çıkaracak.

Yapım süreci tam iki yıl süren ve herhangi bir yapımcıya bağlı kalmadan sadece destek kampanyasıyla hayata geçirilen Milyon Dolarlık Afiş belgeseli, yok olmakta olan afiş kültürünü yeniden canlandıracak, inşasının devamını sağlayacak ve izleyicileri sinemaya çeken o eserlerin macerasını gözler önüne serecek. Sinema tarihinin en başından bugüne var olan ancak dönüşüm geçiren afiş kültürünü özellikle arşivcilerin sözlerinden dinleyeceğiz.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler