Sinemaseverlere müjde!

12.05.2020
Sinemaseverlere müjde!
Yaklaşık 2 aydır kapalı olan sinema salonları 1 Temmuz'da kapılarını açıyor.

Covid-19 sonrası normalleşme planları çerçevesinde eğlence merkezleri kademe kademe açılmaya başlıyor. Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen resmi açıklamaya göre, 1 Temmuz'da sinemalar da dahil olmak üzere eğlence sektörüne ait mekanlar açılışını yeniden yapabilecek.

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve on binlerce kişinin ölümüne ve milyonlarca kişinin yaşamına mal olan ve büyük bir ekonomik krize sebep olan Kovid-19 virüs salgınında nihayet yavaşlama ve azalmalar görülmeye başlandı. Bunun neticesi olarak dün itibarıyla AVM'ler kısıtlı da olsa ziyaretçilere açılmaya başlandı.

Dün yapılan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrası normalleşme sürecinin salgının seyrine göre devam edeceği; başarıyla yürütülmesi durumunda yaşama tamamen dönülebiliceği ancak ikinci dalga salgının patlak vermesi durumunda tüm sürecin iptal edilebileceği açıklandı.

Bilet fiyatları artacak

Yapılan açıklamaya göre 1 Temmuz 2020 tarihi, sinema, tiyatro ve gösteri merkezlerinin açılışı olarak hedeflendi. Ancak bu mekanlardaki sistemlerin eski düzenle işleyemeyeceği, sinema salonlarındaki oturma düzenleri ya tamamen değiştirilecek ya da salon kapasitesinin çok azı ile gösterimler yapılacak. Tabii bu durumda maliyetlerin de düşürülmesi gerekiyor ki bu da bilet ve ikram fiyatlarına yansıması da kaçınılmaz görünüyor.


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler