SİSAY'dan açıklama geldi!

2.06.2021
SİSAY'dan açıklama geldi!
Sinema Salonları Yatırımcıları Derneği'nden basın açıklaması yapıldı.

Sinema Salonları Yatırımcıları Derneği (SİSAY) , sinemaların tekrardan 1 Temmuz'a kadar kapalı olacağının açıklanması sürecinde, bu talebin üye sinemaların ortak görüşü olarak salonlar tarafından iletildiğini açıkladı.

31 Mayıs akşamı yayımlanan genelgeyle normalleşme süreci kapsamında 1 Haziran'dan itibaren %50 kapasite kuralına uymak koşuluyla yeniden faaliyete geçebileceği belirtilen sinema salonlarının, dün (1 Haziran) İçişleri Bakanlığınca yayımlanan ve içerisinde 'Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeler sonucunda' ibaresinin yer aldığı ek genelgeyle 1 Temmuz'a kadar kapalı kalmasına karar verildi.

Bu kararın alınma sürecinde ve sonrasında paylaşımlarda bulunan Sinema Salonları Yatırımcıları Derneği (SİSAY) , üye salonların ortak talebinin açılış tarihinin 1 Temmuz olarak güncellenmesi olduğunu belirtti.

Salonların açılması için reklam, tanıtım, program hazırlığı, film şirketleriyle koordinasyon gibi hususlarda organizasyonun sağlanabilmesi için en az üç hafta gibi bir zamana ihtiyaç duyulduğunu belirten SİSAY, 1 Temmuz kararının ortak olarak alındığını açıkladı.


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler