Şişko Nuri'nin hayali gerçek oldu.

3.2.2018
Şişko Nuri'nin hayali gerçek oldu.
Öksüzler filminin Şişko Nuri'si ve sevimli sıpası Fıstık sonunda kavuştu.

Vuracağım kırbacı repliği ile ünlenen Şişko Nuri'nin (Sıtkı Sezgin) hayali gerçek oldu. 'Benim olacak 'Fıstık', bineceğim üstüne, vuracağım kırbacı, vuracağım' repliği ile tanınan 'Şişko Nuri' lakaplı Sıtkı Sezgin Fıstık'ına kavuştu.

1973 yapımı 'Öksüzler' adlı filmde bir sıpanın açık artırmayla satılma sahnesinde 'Benim olacak Fıstık, bineceğim üstüne, vuracağım kırbacı, vuracağım kırbacı. Babam çok zengin. Çuvalla para verir yine de alır' repliği ile hafızalara kazınan Sıtkı Sezgin'in isteği gerçek oldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını sürdüren Sıtkı Sezgin, bir eşeğin yanına giderek ölmeden önce son isteğini gerçekleştirdi. Yeşilçam'da 300'den fazla filmde rol alan Sıtkı Sezgin, eline kırbacı alarak poz verdi.

'Yandın Fıstık! Duman edeceğim seni'

'Fıstık'ın büyüyüp kocaman eşek olduğu esprisini yapan Sıtkı Sezgin, 'Fıstık' ile konuşarak 'Benim babam zengin biliyorsun. Fıstık'ın parasını çuvalla verdi aldı. Artık bu Fıstık benim oldu. Kırbaç da hazır. Götüreceğim boş araziye vuracağım kırbacı, vuracağım kırbacı. Artık elimdesin Fıstık. Seni İstanbul'dan getirdim, burası benim memleketim Samsun. Kulağını aç da iyi dinle. Yandın Fıstık yandın. Basıyorum kırbacı Fıstık. Duman edeceğim seni. Elimdesin bundan sonra kurtuluşun yok. Vuracağım sana kırbacı! ' dedi.


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler