Siyer Vakfı'ndan Sinema Eğitimi

4.3.2015
Siyer Vakfı'ndan Sinema Eğitimi
Siyer Vakfı Hassan b. Sabit adına sinema akademisi açacak.

Siyer Vakfı, Hazreti Peygamber'in en maharetli şairlerinden Hassan b. Sabit adına sinema akademisi açacak. 

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenecek Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması'ndan sonra şimdi de 'Hassan b. Sabit Sinema Akademisi' start alacak. Bu çalışmayla yapılacak 10 seminer ile sinemaya İslami bir bakış açısı ve yeni bir ufuk kazandırılması hedefleniyor.

Günümüzde insanları etkilemek için kullanılan medya ve sinemanın görevini cahiliye devrinde şiir ve hitabet yerine getirdi. Bu alanın önemli temsilcilerinden ve Hazreti Peygamber'in en maharetli şairlerinden Hassan b. Sabit'in o dönemde oynadığı rolü ise günümüzde yönetmenler, yapımcılar, senaryo yazarları ve oyuncular üstleniyor.  

Siyer Vakfı da 'Hassan b. Sabit'in rolünü oynayan bir nesli nasıl yetiştirebiliriz' düşüncesiyle akademi çalışması başlatma kararı aldı. Vakıf, asrın en güçlü iletişim aracı sinemayı kullanarak, Kur'an-ı Kerim ve Sünnet-i Seniyye'yi, bu çağın insanının zihnine işlemek adına küçük de olsa bir adım atmak için harekete geçti.

Akademi, sanat ve sinema alanında uzman 10 konuşmacının katılımı ile gerçekleşecek. Muhammed Emin Yıldırım, Serdar Akbıyık, Münib Engin Noyan, Mesut Uçakan, Ulvi Alacakaptan, Bülent Ata, Yrd. Doç. Dr. Bilal Yorulmaz, Yusuf Kaplan, İsmail Lütfi Çakan ve Serdar Demirel gibi kendi sahasında uzman isimlerin konuşmacı olarak katılacağı akademide düzenlencek seminerlerin sonunda sınav yapılacak.

Yarışmada birinciye Canon 7D Body DSLR, ikinciye Canon 60D, üçüncüye Canon 650D fotoğraf makineleri hediye edilecek.

Dersler, 14 Mart'ta başlayacak ver 16 Mayıs'ta sona erecek. Ücretsiz olup cumartesi günleri saat 13.00'de başlayacak derslere herkes katılabilecek. Programın kayıtları 13 Mart'a kadar devam edecek.
Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


>> >> Siyer Vakfı'ndan Sinema Eğitimi

Haberler