Takip edilmesi gereken 10 yönetmen!

18.12.2020
Takip edilmesi gereken 10 yönetmen!
Variety dergisi, takip edilmesi gereken yönetmen listesini yayımladı.

Ünlü Amerikan dergisi Variety, 2021 yılında takip edilmesi gereken 10 yönetmenden oluşan bir liste yayımladı. Dergi, sinema endüstrisinde yükselen yeteneklere dikkat çekmek için her yıl bu tür listeler hazırlıyor. Bu yılın listesinde ise Prano Bailey-Bond, Nia DaCosta ve Philippe Lacôte gibi isimler var.

Yayın hayatına 1905 yılında haftalık bir dergi olarak başlayan Variety, bugün Hollywood’un önde gelen haber kaynaklarından birisi olarak görülüyor. Variety, her yıl yayımladığı “takip edilmesi gereken” listeleriyle sinemaseverleri yeni yeteneklerle buluşturmayı amaçlıyor. Sinema endüstrisinin oldukça zor zamanlardan geçtiği 2020 yılında, Hollywood’un heyecan verici yeni işler konusunda tavsiyelere olan ihtiyacı da arttı. Variety, her yıl olduğu gibi bu yıl da Takip Edilmesi Gereken 10 Yönetmen listesini yayımladı.

Variety editörleri, listedeki filmlerin hazırlanabilmesi için, gelecek yıl izleyicilerle buluşması planlanan düzinelerce filmi inceledi. Filmlerin tam içeriklerinin 2021 yılında paylaşılacağı belirtildi. Variety’nin haberine göre, içinde bulunduğumuz dönem, yeni jenerasyonun parlaması için oldukça verimli bir dönem. Geleceğin yeteneklerini saklandıkları yerden çıkarabilmenin mühim olduğunu vurgulayan yetkililer, 2021 yılı içerisinde takip edilmesi gereken 10 yönetmen ismi sıraladı. Bu yılın yönetmenlerinin 6 tanesi kadın, bunlardan 2 tanesi ise kariyerlerine oyuncu olarak başlamış. Filmlerin bazılarının prömiyerlerini 2021’de Cannes dahil olmak üzere çeşitli festivallerde yapacağının da altı çizildi.

Takip Edilmesi Gereken 10 Yönetmen

Prano Bailey-Bond – Censor
Lyle Mitchell Corbine Jr. – Wild Indian
Nia DaCosta – Candyman
Sian Heder – Coda
Regina King – One Night in Miami
Philippe Lacôte – Night of the Kings
Roseanne Liang – Shadow in the Cloud
Pascual Sisto – John and the Hole
Ricky Staub – Concrete Cowboy
Robin Wright – Land

Variety’nin bu listeleri, dönemin yükselen yazar, oyuncu, yapımcı, yönetmen ve sinematograflarına dikkat çekmeyi ve onların görünürlüklerini artırmayı amaçlıyor. Derginin önceki yıllardaki listelerine ise Chloé Zhao, Steve McQueen, Denis Villeneuve, Radha Blank, Marielle Heller gibi isimler dahil olmuştu. (Kaynak: filmhafizasi.com)


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler