Tarantino yeni filmine yine tartışmalarla başlıyor

9.6.2016
Tarantino yeni filmine yine tartışmalarla başlıyor
Quentin Tarantino yeni filmi için kolları sıvadı.

Yetenekli yönetmen Tarantino'nun çekeceği bir Western filminin oyuncu kadrosu için verilen hayat kadını ilanı tartışma çıkardı.

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino'nun yeni bir film çekeceği ve bunun içinde oyuncu alımlarına başlandığı açıklandı. Los Angeles merkezli oyuncu ajansının Facebook sayfasında verdiği ilanda, Tarantino'nun hayat kadını aradığı bilgisi yer aldı.

Hayat kadınları bir western filminde rol alacaklar

'Quentin Tarantino'nun projesinde rol alacak hayat kadınları' başlıklı ilanda, 18-35 yaş aralığında, beyaz, sendikasız hayat kadınlarının 21-25 Haziran tarihlerinde Los Angeles'ta çekimleri yapılacak bir Western filminde rol almak üzere başvurabileceği belirtildi. İlanda ayrıca doğal kaş, doğal göğüs, doğal saç rengi talep edilirken elbise ölçülerinin 2-8 arasında olması istendi. Adaylardan ölçülerini de içeren bir fotoğraf göndermeleri vurgulandı.

'Women and Hollywood' adlı feminist bir blog, ilanı acımasızca eleştiren satırlar yazdı. Oyuncu ajansı bu ifadeleri sayfadan kaldırdı. 'WAH', olay yaratan ilan sayfadan kaldırılmadan önce ekran görüntüsü almayı başardı. Blog, oyuncu kadrosu ilanı için seçilen 'hayat kadını' yerine 'genelev çalışanı' ifadesinin daha uygun olacağını savundu. Blog ayrıca filmin senaryosunun Tarantino tarafından yazılacağını lakin filmin kadın bir yönetmen tarafından çekileceğini iddia etti.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler