Tehlikeli Yürüyüş 9 Ekim'de sinemalarda

2.10.2015
Tehlikeli Yürüyüş 9 Ekim'de sinemalarda
Gerilim dolu, gerçek hikayeye dayanan film meraklandırıyor.

Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) , gerçek hayattaki akıl hocası Papa Rudy’nin (Ben Kingsley) rehberliğinde, tüm engellere, aldatmalara, uyuşmazlıklara ve sayısız risklere rağmen, sıradışı bir uluslararası ekibin yardımıyla çılgın bir plan yapıp uygular. “Forrest Gump”, “Cast Away”, “Back to the Future”, “Polar Express” ve “Flight” gibi başyapıtların ardındaki usta yönetmen Robert Zemeckis bir kez daha duygusal, karakter merkezli bir hikayeyi anlatmak için son teknolojiden yararlanıyor. Yenilikçi foto-gerçekçi teknikler ve IMAX® 3D büyücülüğü sayesinde “The Walk/Tehlikeli Yürüyüş” hakiki bir beyaz perde deneyimi sunuyor. Sinemaseverler kelimenin tam anlamıyla bulutlara erişmeyi bire bir yaşayacaklar.
 
Bu, aynı zamanda, 7’den 70’e tüm izleyici kitlesine uygun olduğunu gösteren PG kategorisine sahip ender canlı aksiyon filmlerden biri ve gerçek bir zafer hikayesi. Seyircilerin daha önce hiç tanık olmadıkları bir şey: 1970’lerin Paris’ine ve New York’una, ama en çok da Dünya Ticaret Merkezi’ne bir aşk mektubu.

Başrollerini Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon ve James Badge Dale’in paylaştığı filmi Robert Zemeckis yönetti. Filmin yapımcılığını Steve Starkey, Robert Zemeckis ve Jack Rapke, yönetici yapımcılığını ise Cherylanne Martin, Jacqueline Levine, ve Ben Waisbren gerçekleştirdi. Senaryosunu Robert Zemeckis ile Christopher Browne’ın kaleme aldığı “The Walk/Tehlikeli Yürüyüş”, Philippe Petit’nin “To Reach the Clouds” adlı kitabına dayanıyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler