Tenet'ten özel video!

27.08.2020
Tenet'ten özel video!
26 Ağustos itibarıyla vizyona giren Tenet'ten özel bir video paylaşıldı.

Vizyona giriş tarihi yılan hikayesine dönen Christopher Nolan imzalı Tenet sonunda meraklılarıyla buluştu. Ülkemizde ön satışları 13 Ağustos'ta başlayan ve 26 Ağustos itibarıyla vizyona giren Tenet'ten yönetmen, yapımcı ve bazı oyuncularla yapılan söyleşi ve kamera arkası görüntülerin yer aldığı özel bir video yayınlandı.

Usta yönetmen Christopher Nolan'ın merakla beklenen filmi şimdilik ABD, Çin ve Japonya gibi büyük pazarlar dışında gösterime girmeye başladı. Özellikle Avrupa sinemalarında büyük ilgiyle karşılandığı gözlenen Tenet'in, bir hafta sonra gösterime gireceği ABD'de ön satışlarda Dunkirk ve Interstellar'ı geride bıraktığı belirtiliyor.

Hazırlanan özel videoda yönetmen Christopher Nolan, yapımcı Emma Thomas, oyuncular John David Washington, Robert Pattinson, Kenneth Branagh ve Elizabeth Debicki'nin görüşlerine yer veriliyor.

'Casus türüne hazır olduğumu hissettim'

Nolan filmle alakalı olarak 'Hikaye, zamanla ilgili fikirleri ve onu nasıl deneyimlediğimizi ele alıyor, bir bilim kurgu bileşenini casus türünün klasik öğeleriyle etkileştiriyor. Bir sinemacı olarak, çeşit çeşit fikirleriniz vardır. Çekmecenin dibindeki bu fikirlerin olgunlaşması onlarca yıl sürebilir. Zaman her anlamda doğru olmalı. Benim için bu, Dunkirk’ten sonra daha geniş bir film yapımcılığına geri dönmek istememin ve dünyanın dört bir yanındaki izleyicileri hiç olmadığı kadar çok yere götürmenin bir bileşimiydi. Ayrıca her zaman yapmayı planladığım casus türüne soyunmaya hazır olduğumu hissettim. Çocukluğumdan beri casus filmlerini severim; gerçekten eğlenceli ve heyecan verici bir kurgu türüdür. Ama taze bir soluk getirebileceğimi hissetmediğim takdirde bu tür bir film yapmak istemedim. Yaklaşımımızı en basit şekilde, Inception’la soygun türünde yaptığımız şeyi Tenet’te casus film türünde yapmaya çalışmak olarak açıklayabilirim.' sözlerine yer verdi.

'10 yıl önce yapamazdık'

Aksiyon-gerilim filminin yapımcılığını Nolan ile birlikte üstlenen Emma Thomas ise 'Tenet o kadar zorlayıcıydı ki on yıl önce bunu başaramazdık diye düşünüyorum, yani bu hikayenin Chris'in beyninden tam da doğru zamanda çıktığını hissediyorum. Bu, Chris'in sadece prodüksiyon anlamında değil, aynı zamanda hikayeyi geçmişte yaptıklarının sınırlarının ötesine taşıması açısından da yaptığı en iddialı film. Kendisinin geçmişten bugüne uzanan filmlerine baktığınızda, her birinin bir öncekine dayandığı hissi uyanıyor.' açıklamasında bulundu.

'Böyle bir şeyi ne gördüm ne de okudum'

Filmde Kahraman karakterine hayat veren John David Washington filmi 'Tenet, özünde, dünyayı kurtarmaya çalışan bir adamı konu alıyor öte yandan, girift şekilde örülmüş olay örgüsü en sıkı sarıldığımız ilkelerimizden bazılarını da irdeliyor.' şeklinde yorumluyor.

“Film, zamanı yorumlayışımız, algıladığımız şeyi gerçek olarak yorumlayışımız, öğrenilmiş davranışlarımız gibi geleneksel yöntemlere meydan okuyor” diyor aktör ve ekliyor: 'Bunların dışında olup biten daha pek çok şey var. Daha önce böyle bir şey ne okumuş ne de görmüştüm. Herkes için de durum böyledir. Chris, zamanın fiziğini nasıl anladığımızı bu karakterin merceğinden çok zeki bir biçimde ele alıyor. Zamana olan merakının ne olduğunu bilmiyorum ama filmlerinde bunu irdeleyiş biçimine bayılıyorum.' diyerek sözlerini noktaladı.

'Karşılaştırılabilecek hiçbir şey yok'

Filmde kahraman ile birlikte çalışan Neil karakterini canlandıran Robert Pattinson ise, “Bu daha fazla Chris Nolan filmi olamazdı. Filmlerinin her birinde öylesine özgün bir vizyon var ki. Bu filmi yapmak her yönden olağanüstü bir başarı oldu. Oldukça şaşırtıcı. Gerçekten de bu filmle karşılaştırılabilecek hiçbir şey yok.' diye ekliyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler