The Last Schnitzel Kanada’da!

14.7.2017
The Last Schnitzel Kanada’da!
The Last Schnitzel, Kanada’da görücüye çıkıyor.

Haluk Bilginer ve Serkan Keskin’in rol aldığı The Last Schnitzel Kanada’da gerçekleştirilen Fantasia Festival’de uluslararası prömiyerini yapacak.

Son zamanlarda, sahibi olduğu Oyun Atölyesi tiyatrosunda oyuncu/yönetmen olarak karşımıza çıkan ve Ben-Hur, New Blood gibi yabancı yapımlarda da yer alan Haluk Bilginer, son olarak Türkiye’nin profesyonel manadaki ilk internet dizisi olan Masum'da başarısını bir kez daha kanıtlamıştı.

The Last Schnitzel Kanada’da!

Haluk Bilginer’in yer aldığı bir diğer proje ise The Last Schnitzel adlı bir kısa film. Yönetmenliğini İsmet Kurtuluş ve Kaan Arıcı'nın üstlendiği The Last Schnitzel, geçtiğimiz yıl içerisinde Kopenhag ve İstanbul’da çekildi. Filmin kadrosunda Bilginer’in yanı sıra ülkemiz sinemasının bir diğer önemli ismi Serkan Keskin ve Şevket Süha Tezel de yer alıyor.

Fantasia, janr festivalleri arasında önemli bir yere sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. The Last Schnitzel International Science Fiction Showcase adı altında sürdürülen bir seçkide izleyiciyle buluşacak. Fantasia’da gösterilen bütün filmler aynı zamanda festival sonunda verilecek jüri ve seyirci ödüllerine de aday oluyor. Bu bakımdan The Last Schnitzel ödül için de yarışmış oluyor. 

Cüneyt Arkın'a yaşam boyu onur ödülü

Festivalde öne çıkan bir diğer husus ise Cüneyt Arkın’a yaşam boyu onur ödülünün verilecek olması.

Türk Sineması'na yıllarını vermiş olan ve Türk halkının ruhuna hitap eden filmler yapmış olan Cüneyt Arkın nam-ı diğer Malkoçoğlu'na festivalde Yaşam Boru Onur Ödülü (Lifetime Achevement Award) takdim edilecek.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler