Turan Özdemir'in anısına!

10.06.2019
Turan Özdemir'in anısına!
Durmuş Akbulut'un yeni filmi Bekçi vizyon için son dönemeçte!

İde Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği ve başarılı yönetmen Durmuş Akbulut'un yönetmen koltuğuna oturduğu Bekçi filmi vizyon için son dönemeçte. 2018 yılında düzenlenen İstanbul Film Festivali'nde Seyfi Teoman En İyi İlk Film ve Ankara Film Festivali'nde ise En İyi Film dallarında aday gösterilen komedi-dram filmi Bekçi'nin oyuncu kadrosunda geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz usta oyuncu Turan Özdemir, Koray Ergun, Pelin Ermiş, Serhan Süsler, Uğur Karabulut, Engin Çelik, Sencar Sağdıç, Ali Sinan Demirkale, Fırat Turgut, Neşe Arat gibi isimler bulunuyor.

Prömiyerini 2018 yılında düzenlenen 37. İstanbul Film Festivali'nde yapan ve Ankara Film Festivali'nin Ulusal Yarışma kategorisinde yarışan Bekçi filminin konusu ise şöyle: Kasabanın mezarlığında bekçilik yapan Salih, ilerlemiş yaşına rağmen her gün işten eve iki kilometrelik yol gider. Kendi halinde bir yaşantısı olan Salih, yaptığı işten dolayı bir süre sonra gerçek dünyadan kopar. Zamanla paranoya görmeye başlayan Salih, artık gerçekle hayali birbirine karıştıracak hale gelir.

Yönetmenliğini ve senarsitliğini 2017 yılı yapımı Kiraz Mevsimi filmiyle de tanınan Durmuş Akbulut'un üstlendiği Bekçi'nin yapımcılığını ise Elçin Çelik yapıyor.

Bekçi, izleyicileriyle 14 Haziran tarihinde sinemalarda buluşacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler