Türk işi 'Harry Potter'a hazır olun

14.5.2015
Türk işi 'Harry Potter'a hazır olun
Türk işi 'Harry Potter'a hazır olun 'Sihirbazlık Okulunda Bir Türk' filminin ilk fragmanı yayınlandı.

J.K. Rowling'in yazdığı ve Warner Bros. önderliğinde beyazperdeye uyarlanan, hem kitap hem de sinema dünyasında büyük ilgi gören Harry Potter serisi, 2011'de vizyona giren Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 ile hayranlarına veda etmişti. Bir süre önce gelen bilgiler ise, Harry Potter evreninin yeni maceralarla devam edeceği yönündeydi. İlk filmi de 2016'da görme şansımız var. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

Ve şimdi de gelelim işin 'Türk' boyutuna

Hollywood'ta büyük başarılara imza atmış birçok film, farklı ülkelerdeki sinema-dizi sektörlerine de etki ediyor diyebiliriz. Ülkemizde hazırlanan birçok film ve dizide Terminator, Polis Akademisi, Matrix, Yüzüklerin Efendisi gibi önemli filmlerden esintiler taşıyan sahnelerle karşılaşmıştık. Tabii ülkemizde genellikle 'komedi' çok sevildiği için bu alanda 'bize özgü unsurların' da eklenilmesine özen gösteriliyor. Tıpkı aşağıdaki videoda da göreceğiniz gibi.

Sihirbazlık Okulunda Bir Türk isimli film, 22 Mayıs itibarıyla vizyondaki yerini alıyor. Zeki, ama haylaz, dolayısıyla da derslerinde pek başarılı olmayan bir genç olan Mehmet, geleceği ile ilgili ne yapacağını düşünürken gecenin bir yarısı Spellcraft Sihirbazlık ve Büyücülük Okulu'ndan gelen mektupla hayatının kararını verir, ama ailesine bunun bir büyücülük okulu değil de yurt dışında iyi bir okul olduğunu söyler. Sonrası mı... Fragmandan da göreceğiniz üzere Harry Potter soslu bir film var karşımızda.
En Son Haberler


>> >> Türk işi 'Harry Potter'a hazır olun

Haberler