Türk tasarımcı Bafta Ödülleri gecesine damga vurdu

13.05.2015
Türk tasarımcı Bafta Ödülleri gecesine damga vurdu
İngiliz basını Türk Tasarımcı Zeynep Kartal'ı konuşuyor.

İngiltere'de 'ünlülerin kırmızı halı ve tv ödülleri tasarımcısı' olarak anılan, çalışmaları dünyaca ünlü moda dergilerine kapak olan Türk modacı Zeynep Kartal tasarımıyla, Bafta Ödülleri gecesine damga vurdu.

İngiliz sinemasının Oscar ödülü olarak kabul edilen BAFTA'lı (İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi Ödülleri) kazananlar açıklandı. Ödüllerin bir bir sahiplerini bulduğu gecede kırmızı halıda büyük hayal kırıklığı yaşandı.

Kadın yıldızların şıklık yarışına girdiği gecede kırmızı halıda boy gösteren ünlüler Daily Mail gazetesinin kurbanı oldu. Daily Mail gazetesi 'Ne Düşünüyordunuz? ' başlığıyla verdiği haberde ünlülerin tercih ettiği kıyafetleri yerden yere vurdu. Tüm İngiliz basını ise Rochelle Humes'ın taşıdığı elbiseyle geceye damgasını vuran Türk Tasarımcı Zeynep Kartal'ı konuştu.

Gecenin en iyi elbisesi Türk tasarımcıdan

Bafta elbiseyi gecenin en iyi elbisesi seçerken, Zeynep Kartal imzalı tasarımı tercih eden Rochelle Humes gecenin en şık ünlüsü oldu.

Geçtiğimiz ay yabancı basın ve cemiyet mensuplarını Türkiye'deki ilk defilesi için Konya'da buluşturan Zeynep Kartal Bafta Ödülleri'nin hemen sonrasında önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Cannes Film Festivali gecesine hazırlanıyor.

İngiltere'nin önde gelen dizi oyuncularının, film yıldızlarının, şarkıcıların, ünlü futbolcu eşlerinin, ünlü iş insanlarının tasarımcısı olan Zeynep Kartal'ın koleksiyonunu izlemek için İngiliz basın mensupları ile jet seti Konya'ya gelmişti. Aralarında Fashion TV uk, Vogue uk fotoğrafçısı Simon Armstrong, OK Dergisi, Art &Fusion TV'nin Ceo ve kurucusu Rebeca Riofrio, Al Andalus Ragi Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fahad Saud Muhammad Sarrani, Cannes Film Festivali jüri üyesi LA Fashion Magazine Halkla İlişkiler Direktörü Gene J. Chang'ın da bulunduğu yabancı konuklar koleksiyona ve Konya'ya büyük ilgi göstermişti. Projeleriyle Türkiye'yi hem ulusal hem uluslararası platformda tanıtmayı hedefleyen Zeynep Kartal'ın London Fashion Week'den önceki yeni rotası ise Cannes Film Festivali. Cannes'a özel olarak davet edildiğini belirten Zeynep Kartal, Red Carpet'da kıyafetlerini giyecek ünlülerin isimlerini ise sürpriz olsun diye henüz paylaşmak istemedi.

BAFTA'da bu yılın en iyileri şöyle:

En İyi Erkek Oyuncu: Jason Watkins (The Lost Honour of Christopher Jefferies)

En İyi Kadın Oyuncu: Georgina Campbell (Murdered by My Boyfriend)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Stephen Rea (The Honourable Woman)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Gemma Jones (Marvellous)

En İyi Eğlence Programı Performansı: Ant and Dec

En İyi Erkek Komedi Performansı: Matt Berry (Toast of London)

En İyi Kadın Komedi Performansı: Jessica Hynes (Hynes

En İyi Tek Bölümlük Drama: Marvellous

En İyi Mini Dizi: The Lost Honour of Christopher Jefferies

En İyi Drama: Happy Valley

En İyi Pembe Dizi ve Devam Eden Dizi: Coronation Street

En İyi Uluslararası Dizi: True Detective

En İyi Gerçek Konulu Kurgulanmış Yapım: The Island with Bear Grylls

Radio Times İzleyici Ödülü: Sherlock'. 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler