Turkish'i Dondurma'da eğlence zamanı!

23.02.2019
Turkish'i Dondurma'da eğlence zamanı!
Ali Atay, Şebnem Bozoklu ve Erkan Kolçak Köstendil'den eğlenceli bir klip!

Turkish'i Dondurma filminin başrol oyuncuları Ali Atay, Şebnem Bozoklu ve Erkan Kolçak Köstendil'den eğlenceli 'Dondurmam Buz Gibi Buz' klibi yayınlandı.

Ali Atay'ın Leyla ile Mecnun'dan; Şebnem Bozoklu ve Erkan Kolçak Köstendil'in ise Ulan İstanbul'dan aşina olduğumuz müzisyen kimlikleri şimdi de başrol oynadıkları Turkish'i Dondurma'da kendini gösteriyor.

İddialı konusu, senaryosu ve oyuncularıyla 15 Mart 2019'da vizyonda olacak olan Dijital Sanatlar yapımı tarihi-dram filmi Turkish'i Dondurma filmi sadece kamera önü değil kamera arkası görüntüleriyle de oldukça iddialı. 

Tek istedikleri ülkelerine dönmekti!

Barındırdığı dram öğeleriyle izleyenlerin kalbinde derin bir sızı bırakmaya hazırlanan Turkish’i Dondurma; Birinci Dünya Savaşı sırasında kader arkadaşı olarak Avustralya’da yaşayan Dondurmacı Mehmet (Ali Atay) ile Deveci Ali (Erkan Kolçak Köstendil) ’nin öyküsünü anlatıyor.

İki kafadarın gurbette, memleketlerinden binlerce kilometre ötede verdikleri yaşam mücadelesini merkeze alan film, bu sırada Osmanlı İmparatorluğu’nu pençesine alan top yekûn savaşa milliyetçi duygularla destek olabilmek için çırpınışlarına odaklanıyor.

Sarsıcı konusuyla savaşın en acı yüzünün altını çizen Turkish’i Dondurma, Mehmet ve Ali’nin birbirleriyle ve dillerini az bildikleri yabancı bir diyarda çevreleriyle ilişkilerine mizah ögeleri de katıyor.

Turkish'i Dondurma 15 Mart'ta vizyonda...


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler