Türkler Star Wars'u değil, Düğün Dernek'i izledi

4.1.2016
Türkler Star Wars'u değil, Düğün Dernek'i izledi
'Düğün Dernek: Sünnet'' filmi gişede Star Wars'u geçti.

'Star Wars' serisinin son yapımı 'Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor' filmi, vizyona giriş ilk hafta verilerine göre, Türk yapımlarının çok gerisinde kaldı. Türk sinema seyircisi hikayesi uzayda geçeni değil, Sivas'ta geçen filmi tercih etti.

Star Wars bir haftada 743 bin izlendi

George Lucas tarafından tasarlanan ve ilk olarak 1970'li yılların sonunda yayınlanan, bir süre sonra bilgisayar oyunlarından, oyuncaklara, çizgi romandan, televizyon yapımlarına pek çok ürünü yapılan Star Wars filmlerinin son serisi 'Star Wars: Güç Uyanıyor' 17 Aralık'ta Türkiye'de de vizyona girdi. Dünyanın pek çok ülkesinde sinema severlerin izleyebilmek için gişelerde uzun kuyruklar oluşturduğu fantastik yapım, Türkiye'de vizyona girdiği ilk haftada 475 bin 266 seyirci tarafından izlendi. Film, iki hafta sonunda ise 743 bin 358 kişiye ulaşabildi.

Düğün Dernek, Star Wars'u üçe katladı

Türk yapımlarının ilk hafta gişe verilerine bakıldığında ise Düğün Dernek 2: Sünnet filminin dünyada ilgiyle izlenen 'Star Wars: Güç Uyanıyor' filmini neredeyse 3'e katladığı görüldü. Vizyona giriş ilk hafta verilerine göre yerli yapımlardan 'Düğün Dernek 2: Sünnet'i 2 milyon 251 kişi izledi.

İzleyici 'Yerli yapım' dedi

Filmlerin gişe, hasılat gibi verilerini hazırlayan Box Office Türkiye'nin 1 Ocak- 27 Aralık 2015 verilerine göre, geçen yıl en çok izlenen 10 sinema filmi arasında 8 yerli yapım bulunuyor. Selçuk Aydemir'in yönettiği Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin'in başrollerinde oynadığı komedi türündeki 'Düğün Dernek: Sünnet' toplam 5 milyona yakın izleyici tarafından seyredildi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler